FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Meyhaneler
Posted in

Galata Meyhanesi

Posted in

Galata Meyhanesi, Beyoğlu’nda fasıl geleneğini 17 yıldır aralıksız sürdürüyor. 1993 yılından bu yana Pazar günleri hariç her akşam mikrofonsuz canlı fasıl yapılan Galata’da müşteriler de sazlara eşlik ederek hep birlikte söylüyorlar. Keman, Kanun, Ud ve Darbuka’dan oluşan 4 kişilik saz ekibi her akşam farklı makamlarla müşterilerini hem eğlendirip hem de eğleniyorlar. Suz-i dil’den sultaniyegah’a, hicaz’dan yegah’a tüm makamlar topluca icra ediliyor.

Bu güzel, şık ve temiz restoranın sahipleri Işık ve Bilgin İnanç’ın avukatlık mesleklerini bırakarak başladıkları işletmecilikte kültür ve özenleri mekânın her köşesinde hissediliyor.

Gelenlerin birbirlerine tavsiyesi ile ünlenen bu yerde, gerçekten nefis mezelerin içinde yoğurtlu pazı sarmasının ve irmik helvasının yeri bambaşka. Görsel ve yazılı basında çok kez bahsedilen Galata’nın ünü kıtaları aştı. The New York Times’ta Stephan Kinzer İstanbul meyhanelerinden bahsederken “benim favori yerim Galata” diye yazdı.

Yani Galata meyhanesi; Beyoğlu’nda hem tarihi bir mekânda lezzetli yemekler yemek, hem de geleneksel fasıl müziğini usta müzisyenlerden dinlemek isteyenler için ideal bir adres.

One Reply to “Galata Meyhanesi”

Comments are closed.