FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Restoranlar
Posted in

Fıccın

Posted in

Fıccın, iki kat hamur arasındaki özel kıymalı harçla yapılan bir Çerkez yemeğinin adı. Temelde hamur ve etten oluşan, sebzenin sınırlı olduğu Çerkez Mutfağı, yemekte et olmazsa olmaz diyen Türk mutfağına benziyor, bu yüzden de ağız tadımıza oldukça yakın. Bu lokantanın kıymalı ve patatesli çerkez mantısı, Kayseri mantısından farklı. Her tanesi tatlı kaşığı büyüklüğünde açılmış, büyükçe bir mantı çeşidi. Fıccın’da mantının yanı sıra velibah adındaki sac böreği, tavuklu ve sütlü çerkez çorbaları tadılmaya değer.

Fıccın, 1996 sonunda küçük bir işletme olarak başladı hayatına. Beyoğlu’nun eşsiz güzelliğine, bildik tatlarına, yeni bir anlayışla Çerkez mutfağının en seçkin lezzetlerini de ilave ederek, uzun yıllar boyunca, her geçen gün yeni müdavimler edinerek bu güne geldi. Yılar içinde çalışma anlayışındaki titizlik, Fıccın’a ödüllerle geri döndü. Asıl adı Gabın olan Çerkez mantısı, Hürriyet gazetesinin yaptığı bir araştırma sonucunda Türkiye’de ikinci, İstanbul’da birinci oldu.

Fıccın, her sabah saat yedide açar kapılarını. Fırından yeni çıkmış poğaçalar, elmalı kurabiyeler, dumanı üzerinde ıspanaklı, peynirli gül börekleriyle günaydın der lezzet peşindeki misafirlerine.

Evlerinde yemek yemeyi hiç özlemez Fıccın‘a öğlen yemeği için gelen misafirler. Evlerindeki kadar lezzetli ve taze yiyeceklerden oluşur mönü. Sürekli değişen yemek listesinden tercih yapmak zordur.
Mutfak anlayışı, sahip olduğu Beyaz Zambak Hijyen kurallarıyla sınırlı değildir. Değişik lezzet ve tatlar peşindedir bütün ekip. Yaratır ve paylaşırlar Beyoğlu’na yolu düşen her konukla.

Fıccın, sadece bir lokanta değil. Sadece bir Çerkez lokantası da değil. Lezzet anlayışını sürekli yeni ürünlerle çoğaltmak için çalışan, farklı mutfak anlayışını konuklarıyla paylaşan bir mekan.

Comments are closed.