Ev Yemekleri

Badem Mantı

Badem Mantı olarak hünerli ellerimizle, misafirlerimiz için sabahlara kadar aşkla mantılar açıp, Tokat’tan getirttiğimiz özel seçilmiş yapraklarla ağızda dağılan etli sarmalar yapıyoruz.

Badem Mantı, kimya sektöründe yöneticilik yapan Hülya ve Gürbüz Yıldız tarafından kurulmuştur. Damak tatlarına çok düşkün olan biri Kayserili diğeri Kastamonulu bu ikili; annelerinden ve dostlarından öğrendikleri yemek tariflerini yıllar geçtikçe, kendi damak lezzetlerine göre geliştirip evlerine gelen misafirlerine sundular. Önceleri misafirlerinin övgülerini ciddiye almayan ikili, artan ilgi ve istek karşısında daha fazla dayanamayıp kolları sıvadı ve…

Badem Manti Altunizade22012 yılında tatil için gittikleri Marmaris’te profesyonel olarak ilk mantıyı misafirlerine sunmaya başladılar. Badem Mantı markası, menüsünden dekorasyonuna, kullanılan malzemelerden verilen hizmete kadar tamamen bu ikilinin hayallerini gerçeğe dönüştürmesiyle ortaya çıkmıştır.

Bu güne kadar birbirlerine itiraf edemedikleri ve misafirlerinin teşviki ile ortaya çıkan Badem Mantı hayali/gerçeği, ikilinin bundan sonrası için çizdiği kurumsallık yolunda doğru adımlar ile ilerleyecektir.

Badem Mantı mutfağında pişen tüm lezzetler işinin ustası ekibimiz tarafından en taze ürünler ile hijyen kurallarına uygun olarak titizlikle hazırlanmaktadır.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0