Dünya Mutfağı

Veli Pera Lounge

veli pera lounge

İstanbul’da dünya mutfaklarının eşsiz, egzotik, özgün lezzetlerini tadabileceğiniz yepyeni ama bir o kadar da tarihi bir restoran var: Veli Pera Lounge. 1988 yılından bu yana İstiklal Caddesi’nde müdavimlerini ağırlayan Veli Pera Lounge, yeni açtığı mutfağında dünyanın en özel lezzetlerini, her biri kendi bölgesinden gelen malzemelerle hazırlıyor. Veli Pera Lounge Dünyayı Gezen Adam Menüsü‘nde Hindistan’dan Endülüs’e, Japonyadan İspanya ve Belçika’ya kadar pek çok ülkenin mutfağından en özel lezzetler yer alıyor.

Dünya mutfağının özel lezzetlerini tatmak için dünyanın bir ucuna gitmenize ya da pahalı restoranlara binlerce para dökmenize gerek yok. İstiklal Caddesi’nde gece eğlencesi müdavimlerinin uğrak yerlerinden olan Veli Bar, güzel müziklerinden ve eğlence anlayışından hiçbir şey kaybetmeden, yeni sezonda Veli Pera Lounge adıyla ve farklı coğrafyaların değişik tatlarıyla misafirlerini karşılıyor.

Her yemeğin malzemesi kendi ülkesinden geliyor
Veli Pera Lounge’ın ‘Dünyayı Gezen Adam Menüsü’ “Dünya mutfağının ilk kuralı, yemeğin kendi coğrafyasına ait malzemelerle hazırlanmasıdır” anlayışından yola çıkarak hazırlanıyor. Bu nedenle menüde yer alan birçok seçenek kendi ülkesinden gelen özel baharatları, sosları ve servis malzemeleriyle sunuluyor.

SHOPPING BAG 0