Dünya Mutfağı

Unter Karaköy

Beyoğlu Karaköy’ün seçkin lezzet mekanlarından Unter, Karaköy Türk Ortodoks Meryem Ana Kilisesi’nin hemen köşesinde bulunan 1960’lı yıllarda yapılmış 3 katlı yığma bir binada hizmet veriyor.

Unter Karakoy3Giriş katı geniş bir bar, açık mutfak ve 25 kişilik oturuma sahiptir. Mekanın duvarları tamamen orjinal halinde eski tuğla olarak bırakılmıştır. Bu katın 2 cephesi tamamen açılabilen camlı kapılara sahip, böylece güzel havalarda sokak ile bir oturuma uygun hale getirilebilmektedir.

2. kat ise geyik başı asılı şömine önünde rahat koltuklar ve paylaşılan büyük masası ile “lounge” tarzı bir konseptte döşenmiştir.

En üst katta yer alan Unter Loft’ta ise daha ev düzeninde bir yerleşim bulunmaktadır. Ortada ada mutfak şeklinde yer alan pişirme alanının etrafında yüksek sandalyelerden kilise ve deniz manzarasına karşı yemek pişirerek maksimum 20 kişilik gruplara özel olarak kapatılabilmektedir.

Menü “gastro pub” konseptinde rotisserie tarzında gözünüzün önünde pişen bıldırcın ve piliçler dışında özel ürettirdikleri sosisler ile yapılan sosisli sandviç, yine restoranda islenen levrek rilette grubun fırınından gelen ekşi maya ekmekler ile servis edilmektedir.

Mekan pazartesileri kapalıdır.

SHOPPING BAG 0