FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Caferağa Medresesi

Caferağa Medresesi, Mimar Sinan’ın İstanbulu bir mücevher gibi süsleyen eserlerinden biri.Çağlar boyu dünyanın merkezi olarak kabul edilen İstanbul’un tarihi merkezi hiç kuşkusuz Sultanahmet’tir. Geçmişten günümüze kalan önemli yapıların çoğu buradadır. Mimar Sinan’ın eseri Caferağa Medresesi de bu önemli yapılar arasında yerini almıştır. Medrese, hem şehrin tarihi dokusunun merkezinde, hem de şehir atmosferinin dışında farklı bir dünyadır.

Medresemizin tarihi havasını, sanat ortamı haline getirerek, konusunda söz sahibi hocalarımızla usta-kalfa-çırak ilişkisini sanatseverlere yaşatmaktadır..

Ayrıca ülkemizi ziyarete gelen yabancı konukla da özel programlarla atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Medrese odaları, atölye olarak kullanılmasının yanısıra daimi sergi odaları olarak düzenlenmiştir. Yapının dershane olan büyük salonunda, dönem sonlarında öğrencilerin çalışmalarının sergilenmesi ayrı bir heyecan vermektedir.

Bahçe, saray ve şark odaları, tarihi yapıya uygun olarak düzenlenmiş, misafirlerin dinlenirken yiyecek içecek hizmeti verilebilen mekanlar haline getirilmiştir.

Bugün artık Cagerağa Medresesi; yaşayan tarihi bir mekan olarak İstanbul’un kültürel mozaiği içinde yerini almıştır.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!