FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Balıkçı IO

Eminönü Haliç’in en sevilen balık lokantalarından Balıkçı İo, sunduğu birbirinden leziz yemekleri, manzarası, atmosferi ve hatta İstanbul Boğazı’na, Haliç’e ve Bizans İmparatorlu’ğuna ismini veren mitolojik hikayeden aldığı “İo” adıyla, geçmişi günümüzde yaşatmaya istekli. Aydınlatmalarından, zeminde kullanılan doğal taşlara, ahşap pencerelerinden, duvar mozaiklerine kadar bir çok ayrıntı geçmişteki orjinallerine sadık kalınarak yeniden canlandırılmış.

Eski İstanbul ve Ege Mutfakları’nın incileri ise Balıkçı İo‘da çoktan yeniden hayat bulmuşlar bile. Bunlardan bazıları balık pastırması, levrek mezesi, deniz lokması, sakızlı deniz börülcesi, falafel, topik, acuka, Ermeni pilaki, sebzeli balık köftesi, kaşıkta pazılı levrek, kalamar dolması, balık böreği, uskumru dolması ve en önemlisi işletme sahiplerinin kendilerinin hazırladıkları vişne likörü.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!