FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Kale Cafe & Pastane

1982 yılında evimizin altındaki dükkanımızda pastane işletmeciliği yapmaya karar veren annemiz Rezan Akoral Celal Ataman ustalığında Rumeli Kale Cafe ve Pastane’nin temeli olan Kale Pastanesini açtı. Uzun yıllar okul kantinlerine ünüversite kantinlerine poğaça, açma, börek vs veren işletmemiz, ıspanaklı böreği ve özel günlerde yaptığı yaş pastaları ile belirli bir üne ulaşmaya başladı. 1983 yılında yandaki arazimizi cafe tarzında işletmeye dahil etti.

Sabahın ilk ışıklarında poğaça-çay,ıspanaklı börek-çay,açma-çay ki bu açmanın yanına veya üzerine peynir konularak çeşitlendirildi. İsteyenlere ise söğüş salata, peynir zeytin verilmeye başlandı. Böylece Boğaz da kahvaltının temelleri tarafımızdan atılmış oldu. İlerleyen yıllarda gözleme, yumurta çeşitleri, omlet çeşitleri ve menemen çeşitleri menüye ilave edilerek kahvaltı biraz daha zenginleştirildi. 1997 yılına gelindiğinde Akoral Turizm Gıda Ltd.Şti. adıyla şirketleşen işletmemiz, binamızın ikinci katınıda işletmeye dahil ederek Cansın Akoral idaresinde Celal Ataman ile birlikte yoluna devam ederken pastane tabelada, imalathane ise sadece ekmek üretimi için kullanılır oldu. 24 Nisan 2008 yılında merkezimize 50 m mesafede iki katlı eşsiz deniz manzaralı yeni bir şube açan işletmemiz, konuklarımıza daha iyi olanaklar sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Kimilerinin menemeniyle, kimilerinin kahvaltısıyla,kimilerinin çiğ böreği paçanga böreği ile, kimilerinin gözlemesi ile,kimilerinin köftesi ile, kimilerinin ızgara çeşitleri ile,kimilerinin mantısı ile ama herkes için güler yüz,iyi hizmet ve kalitali ürün ile ününe ün kattı. Herzaman için mutlak müşteri memnuniyetini ilke edinen işletmemiz, konukları ile konukları için var olduğunu unutmadan ilk günkü heyecanından hiçbir şey kaybetmeden emin adımlarla hizmetine devam etmektedir.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!