FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Abra Cadabra

Dilara Erbay’ın bundan 6 yıl önce Cezayir sokağında başlattığı yemek serüveni şimdi Arnavutköy’de devam ediyor. Boğaz’ın en güzel noktalarından birinde dört katlı tarihi bir yalıda Abracadabra kapılarını açtı.

Balıkçı restaurantlarıyla bilinen boğaza yeni ve rahat bir yeme içme anlayışı geldi. Daha önceden Arnavutköy’de Garga adıyla faaliyet gösteren dört katlı tarihi yalı, bu kez Abracadabra adıyla geleneksel-deneysel bir yemek konseptine ev sahipliği yapıyor.

Cezayir restaurant’ının eski şef-ortağı Dilara Erbay ve 360 İstanbul’un şef-ortağı Mike Norman’ın ortaklığıyla hayata geçen Abracadabra, boğaz sahilinde farklı ve özgün bir yeme içme projesi olarak ortaya çıkıyor. Creative Food Company genel adıyla tanımlanan proje, yeme içme alanında özgün bir mutfak anlayışını ortaya koymanın yanı sıra, yemekle tasarımı ve sanatı birleştiren food-art konseptine öncülük ediyor.

Abracadabra’da her gün köy pazarlarının en tazeleri pişiyor. İşlemden geçmiş ve katkı maddesi bulunan malzemeler kullanılmıyor, doğal mutfaktaki hassasiyetleri onları endüstriyel mutfaklardan ayırıyor.

Abracadabra’da, öğlen yemekleri pratik, doğal ve ekonomik, akşam a la carte mönüsü, aşçıların sanatsal, besinsel, mevsimsel, gastronomik duygularıyla hazırlanmış. Mutfak açık mutfak: Becerikli misafirler isterlerse yemek pişirebiliyor.

Dört kattan oluşan mekanın giriş katı bar, akıllı ve hızlı atıştırma yeri olarak konumlanmış. İkinci kat açık mutfak. Burada şeflerle bir arada lezzetli bir deneyim yaşamak mümkün. Orta kat ise yemek salonu. Dördüncü kat bir ev sıcaklığı içinde kurgulanmış. Bu katta yer alan kütüphanede yemek kitapları ve dergileri karıştırılarak bir ev ortamı yaratılmış. Balkona geçildiğinde ise müthiş bir boğaz manzarasının eşliğinde yeme içme çok keyifli bir hal alıyor.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!