The Ritz-Carlton Oteli bünyesinde lezzet sunan, Atelier Real Food, adındaki “gerçek yemek” tanımının hakkını veren, İstanbul’un en yeni ve seçkin restoranlarından biri.

Atelier Real Food2The Ritz-Carlton’un ana restoranı, yenilenen dekorasyonu ve yeni kimliğiyle konuklarını Atelier Real Food adıyla ağırlamaya başladı. Restoranın modern dekorasyonu Portekizli mimar Patricia Pina tarafından tasarlanmış ve mobilyalar da mekana özel olarak üretilmiş. Konuklar, restorana mistik dokularla kaplı paravanın ardından giriş yapıyor. Boğaz manzarasına nazır olan restoranın, tamamen baştan yaratılan bir kış bahçesi de bulunuyor.

Konya’dan özel olarak getirtilen “sille taşı” üzerinde servis edilen el yapımı ekmekler ve yanında restorana özel üretilen organik zeytinyağı sunumu da Atelies Real Food‘a ayrıcalık katan unsurlardan sadece birkaçı. Ayrıca restoran kullandığı ürünlerin taze, günlük ve doğal olmasına özen gösteriyor. Sadece akşamları açık olan Atelier Real Food; özel davetler için tasarlanan 12 kişilik ahşap “Chef’s Table” masası ve 150’ye yakın yerli ve yabancı şaraptan oluşan şarap kavıyla da hem gözlere hem damaklara hitap ediyor .

Lübnan, Mısır, Portekiz mutfakları lezzetlerini Türk mutfağının özgün yemekleriyle harmanlayıp sentez tatlar yaratan restoranın şefi Andre, Fransa’dan özel olarak getirtilen el yapımı Rotisserie makinasıyla da lezzet keyfi yaşatıyor. Etlerin her yerinin aynı oranda pişirilmesi ve kurumadan içinin sulu kalmasını sağlayan marifetli makina, aynı zamanda şeflerin atölyesi olan açık mutfak ortamında misafirler tarafından izlenebiliyor.

İster keyif, ister iş odaklı akşam yemekleri için özel ve şık bir adres olan Atelier Real Food’un iç mekanı 44, terası ise 30 kişilik kapasiteye sahip.

Leave a Reply