İstanbul’da bir Egeli: Roka Pera

0
1339

Ege mutfağının gizli kalmış doğal lezzetlerini, özgün mekan tasarımıyla İstanbullularla buluşturan Roka Pera yeni sezonunu Beyoğlu Asmalımescit’teki adresinde açtı.

Alaçatı’nın gözde mekanlarından Roka Bahçe’nin sezonu kapatmasının ardından kış ve bahar sezonu boyunca faaliyet gösterecek olan Roka Pera, Ege’ye has tüm tatları, en doğal halleriyle misafirlerine sunacak.

Roka Pera Asmalimescitİzmir’in Tire ilçesinden temin ettiği malzemelerin yanı sıra deniz ürünleri ve özgün Boşnak yemekleriyle zenginleştirdiği menüsüyle dikkat çeken Roka Pera, İstanbul’da Ege mutfağının özlemini çekenlere 15 Haziran 2015 tarihine kadar hizmet verecek.

Ege lezzetlerini en rafine haliyle keşfedilmesini sağlayan Roka Pera, Ege lezzetleri tadım tabağı, cevizli kırmızı pancar salsalı deniz börülcesi, tahinli ve taze naneli patlıcan ezmesi, çitlembik, cibes ve hardal otundan oluşan Ege otları, naneli ve enginarlı taze kuşkonmaz, vişneli zeytinyağlı yaprak sarma, güveçte Tire köfte ve kağıtta isli kurutulmuş Boşnak eti gibi soğuk ve sıcak başlangıçların yanı sıra ana yemek çeşitleri ve tatlı alternatifleriyle konuklarını ağırlayacak.

Tel: 0212 245 88 17 Adres: Asmalımescit Mah. Meşrutiyet Cad. No:70 Beyoğlu

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER