FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Kafe ve Bistrolar

Lavie Café

Teşvikiye’deki Lavie Café‘nin Büyükada’daki şubesi Fransız stili dekoru, manzarası ve Lavie klasiklerini bulmayı umut ettiğimiz lezzetleri ile adaseverlerin bu yazki vazgeçilmezi olacak…

Büyükada sakinleri eski büyük otellerden Akasya Otel’i gayet iyi hatırlayacaktır. Otelin sahibi babası gibi işletmeciliği meslek edinen Yaman Vuran hem adada hem de İstanbul’un merkezi yerlerinde pek çok kafe, plaj, bar, restoran işletti. Yeniköy’deki Mafalda, Arnavutköy’deki Neşe Restaurant, adadaki Yaman Gr.’ île de Prens, Gr.’ Île, Yada Beach farklı zamanlarda herkesin yolunun bir şekilde düştüğü mekânlardan oldu.

İki sene evvel Teşvikiye’de açtığı Lavie Café’nin şubesi için döndü dolaştı ve yine Büyükada’yı seçti. Daha evvel de içinde 10 yıl süreyle restoran işlettiği Anadolu Kulübü’ndeki Lavie Café, teras-bar-kafe konseptiyle yepyeni bir konsepte sahip. Teşvikiye’dekini hatırlarsanız, beyaz dış cephe boyası ve duvarlardaki vapur resimleriyle adaseverleri kalbinden vurmuştu. Orayı sevdiyseniz, buraya bayılacağınızı söyleyebiliriz.

Lavie’nin o kendine has Fransız Büyükadalı havası yaz boyu bizimle. Parmesan hindi roka salatası, kuzu külbastı, parmesan soslu tortellini, frambuazlı cheesecake gibi Lavie klasiklerini yeni şubede de bulmayı umuyoruz.