FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Dem Karaköy

Şehrin artık bir çay evi var… Adı çaysız anılmayan Karaköy’ün artık yepyeni bir çay evi var: Uzun ve titiz bir hazırlık döneminin ardından, Dem Karaköy açıldı.

Şehrin yeni entelektualite ve cazibe merkezi Karaköy’ün göbeğinde huzurlu ve sakin bir atmosfer vadeden Dem, 60 çeşit çayıyla, doğuştan çay bağımlısı bu ülke insanlarına özgün bir deneyim vaat ediyor. Beyaz, yeşil, oolong, siyah, tütsülenmiş, pu-erh, kırmızı çay ve bitki çayından oluşan zengin yelpazesiyle bu mucize bitkinin en güzel hallerinin, ait oldukları kültürü yansıtan özel sunumlar ile İstanbullular ile buluştuğu Dem’de, çaylara eşlik eden özgün tatlılar, lezzetli atıştırmalıklar ve zengin kahvaltı seçenekleri de dikkat çekiyor. Haftanın yedi günü 10:00-22:00 saatleri arasında açık olan Dem, dileyenler için karton bardakta take-away hizmeti de sunuyor.

Türkiye’de en çok tüketilen içecek olan çaya yeni anlamlar, tatlar katıp, tanımını daha zenginleştirmek ve tüketiciyi çayın fonksiyonları hakkında bilinçlendirmek amacını taşıyan Dem, Karaköy’de zevkli, sofistike, bir yandan da sade, zengin, huzurlu ve rahat bir buluşma noktası olmayı hedefliyor. Çayın çağrıştırdığı tüm iyi duyguları (huzur, sıcaklık, neşe, ev, ocak) yansıtacak şekilde tasarlanan Dem, yeni bir yeme & içme tecrübesi vaat ediyor.

Dem hakkında…
Dem, İstanbul’un ufku en açık; sanatı, yeni deneyimleri, yeni insanları ve alışkanlıkları kucaklayan dinamik semtlerinden Karaköy’de konuklarıyla buluşuyor. Çayın sofistike ve zengin tadını, uzandığı ve kapsadığı kültürleri de yansıtarak şehre taşıyor. Konforlu, içten ve samimi dekorasyonuyla, çayın en çok yakıştığı yer olan “ev” duygusunu ziyaretçilerine hissettiriyor.

Menüye dair…
Kavunlu beyaz çaydan hindistan cevizli siyah çaya, özel füme çaylardan mayalandırılmış kıymetli Pu-erh çayına ve çeşit çeşit bitki çaylarına uzanan çay yelpazesiyle her tür damak tadına hitap eden Dem’de, Türk çayı bile Diyarbakır Çayı, Tirebolu Çayı ve Hemşin Çayı olmak üzere 3 farklı çeşitte sunuluyor. Çin, Japonya, Sri Lanka, Hindistan, Kenya, Güney Afrika gibi çay ülkelerinden özenle seçilen çaylar, doğal meyve ve çiçeklerle harmanlanarak özgün lezzetler elde ediliyor.

Çay yanı klasikleri olan börek çeşitleri, simit & peynir ve kurabiyelerin de yer aldığı yiyecek menüsünde ise, çaylar için özel hazırlanan hindistancevizli Japon pudingi “Mizuno”, Pişmaniyeli Armut Tatlısı, Panna Cotta, Matcha Çaylı Kek, Damlasakızlı Kek gibi tatlılar öne çıkıyor. Doyumluk lezzetler için de mini hamburger, wrap çeşitleri ve paniniler gibi doyurucu atıştırmalıklar servis ediliyor.

Dem’de Beş’te…
İngilizlerin ünlü “Beş Çayı” geleneğinin Türk çay kültürüne göre yorumlanmış hali olan “Dem’de Beş’te” ise, şehrin yeni alışkanlığı olmak için adaylığını gösteriyor. Menüden seçilecek çay çeşitlerinden bir demliğin, küçük atıştırmalıklar eşliğinde servis edildiği bu özel seansta, İngilizlerin ünlü “scone”ları da krema eşliğinde sunuluyor.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!