Türk Mutfağı’na özgü yemekleri modern dokunuşlarla sunan, özel kokteylleri ve müzik tarzıyla farklılaşan Yeniköy’ün samimi mekanı Sırçacı14, misafirlerini bekliyor.

Geleneksel yemekleri modernleştiren mönüsü, ev konforundaki dekorasyonu ve sıcacık atmosferiyle Yeniköy’ün en samimi ‘mahallelisi’ Sırçacı14, sahil şeridine yepyeni bir tarz, eğlence ve keyif getiriyor. İki genç kadın girişimci İpek Özmen ve Özlem Eren’in hayata geçirdiği mekan, geniş kahvaltı mönüsü, kendine özgü kokteylleri, müzik seçimleri ve sıcacık atmosferiyle beğeni topluyor.

Sircaci14 Yenikoy2Özlem Eren’in evinde düzenlediği ev partileri arkadaşları tarafından büyük beğeni toplayıp bir “marka” halini alınca, İpek Özmen’in yemek yapmaya olan ilgisi de bununla birleşerek Sırçacı14’ü doğurmuş. Mahalle kültürünü yaşatan, butik konseptli ve samimi bir mekan olarak bir hayali gerçeğe dönüştüren Sırçacı14, ismini de Özlem Eren’in evinin adresi ve kapı numarasından alıyor.

Yeniköy’ün eğlence adresi
Kitchen-İst’in marka kimliği ve mekan tasarımını üstlendiği, ev şıklığını mutfak, salon ve bar ortamıyla buluşturan retro modern mekan, hem yemek keyfinin hem de özel davetler ve konsept partilerin sıklıkla tercih edilen adresi oluyor. DJ Khaikhan’ınmüzik danışmanlığını yaptığı ve FG 93.7DJ’lerinden Altan Balgır’ın keyifli müzikleriyle Yeniköy’ün eğlence çıtasını yükselten Sırçacı14’te Perşembe akşamı artmaya başlayan tempo, Cumartesi gecesine kadar sürüyor. DJ Altan Balgır’ın Nu Disco’dan House’a, DeepTech’tenTech House’a uzanan keyifli müzikleri,misafirleri geceye hazırlıyor.

Yöresinden taptaze ve mevsimsel ürünler
Sircaci14 YenikoySemte yepyeni bir soluk ve heyecan katan mekanın sabah kahvaltısından akşam yemeğine uzanan eşsiz lezzetleri kısa zamanda kendi müdavimlerini yaratıyor. Karadeniz’den peynir, Urla’dan nar, Antep’ten kuru patlıcan, nar ekşisi, baharatlar ve Ayvalık’tan zeytinyağı ve siyah zeytin gibi birçok özel ürünün mevsimler olarak yöresinden getirildiği Sırçacı14’te, mekanın kurucuları İpek Özmen ve Özlem Eren’in yanı sıra mutfak danışmanı Ömür Akkor’un da tüm tariflerde katkısı bulunuyor.

Sırçacı14’ün geniş ve bol seçenek sunan barının emanet edildiği Doğukan Ateşok, zengin kokteyl mönüsünün yanı sıra damak zevkine ve kişiye özel hazırladığı anlık karışımlarla mekanda dikkat çekiyor. Taze meyve ve otların sıklıkla kullanıldığı kokteyller, Hollywood yıldızlarını da misafirlerin ayağına getiriyor. Espresso ve kahlualı ‘George Clooney’, çilek, fesleğen ve frambuazlı ‘Julia Roberts’, yeşil elma ve fesleğenli ‘Miranda’ ve armut ve biberiyeli ‘Adriana’ ile Sırçacı14’e özel ünlüler misafirlerin ilgisini çekiyor.

Leave a Reply