Ankara merkezli bir uzakdoğu restoranları zinciri olan Quick China Çin, Japon ve Tayland mutfaklarını bünyesinde barındıran, Ankaralı lezzetseverlerin beğenisini toplamış bir uzak doğu restoranı. Bugün İstanbul Nişantaşı‘nda da şubesi olan Quick China, Uzakdoğu mutfakları konusunda Türkiye’deki en yetkin markaların başında geliyor.

Çin, Japon ve Thai mutfaklarının gizemli ve egzantrik tatlarının birarada bulunduğu mekanın menüsünde; Pekin Ördeğinden, Grill’de Japon Karidese, Volkanik Taşta Izgara Somon Balığından, Buharda Mantıya, Çin Usulü Fajita’dan, Sushi’ye kadar 250 çeşit uzak doğu lezzetini bulmak mümkün… Uzakdoğunun renkli sunumları eşliğinde masaya servis edilen lezzetlerin fiyatı da oldukça uygun…

Quick China Ankara1Mekan işletmecileri Quick China Ankara‘yı şu ifadelerle tanıtıyor:
“16 yıl önce, toplam 30 metrekarelik mütevazi salonumuzda “merhaba” dedik Ankaralılar’a. Konuklarımıza 5 yıl boyunca Çin mutfağı üzerine bir fast food restoran olarak hizmet verdik. Minik kutulara yerleştirdiğimiz enfes Çin yemeklerini Başkent’in lezzet tutkunlarına süratle ulaştırdık. 25 masalık ufak restoranımızda Ankara’yı enfes tatlarımız ve kaliteli sunumlarımızla ağırladık. Ankara da bizi ilgisi ve sadakatiyle yüceltti.

Ekibimiz çok heyecanlıydı. Salonumuzdan çok daha büyük düşlerimiz vardı. Hayallerimizle beraber yavaş yavaş büyüdük…

Uzaktan uzağa sevdiğimiz sushi’yi menümüze ekledik. Artık sadece Çinli değildik. Japon ve Thai mutfağının baş döndüren lezzetlerinin de yer aldığı zengin menümüzle ve Uzak Doğu’yu Başkent’e taşıyan eşsiz ambiyansımızla vazgeçilmezler arasındaki yerimizi aldık.

Misafirlerimizle daha yakın olabilmek için şehrin en keyifli bölgelerine, hikâyemizin başlangıcındaki o küçük dükkânın adından vazgeçmeyerek konumlandık. Uzak Doğulu lezzetlerimizle, hayallerimizi yakın ettik.

Şimdi İstanbullularla buluşmanın keyfini çıkartıyoruz, umuyoruz sizler de mutluluğumuza ortak olursunuz.
Hayallerimizin gerçekleşmesi şerefine…”