Son yıllarda Türkiye’nin sadece gözde tatil beldesi değil, gurme merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Alaçatı’da yepyeni ve seçkin bir adres var: MaNCaR.

Alacati Mancar Restaurant2Kurucuları tarafından yaz döneminde Alaçatı’da, kışın ise İzmir Swissôtel Büyük Efes Oteli‘nde konuklarını ağırlaması planlanan MaNCar ve gurme lezzetleri web sitesinde şöyle tanıtılıyor:

MaNCaR ailesi olarak, Ege mutfağını evrensel gastronomi standartlarına taşımak ve misafirlerimize dünya lezzetleri seviyesinde bir yemek deneyimi yaşatmak için yola çıktık.

İstedik ki; düşünen, sorgulayan, dikkate alan ve kendinden öncesini bilen bir mutfak sunalım. Dünyanın yemekte aldığı mesafenin farkında olan, bu mesafeyi ciddiye alan ve her geçen gün daha çok Ege, daha çok MaNCaR olan bir mutfak! Biliyoruz ki; zeytini ve zeytinyağını hayatımıza hediye eden Ege toprakları ve onun üzerinde kurulmuş muazzam medeniyetler, bunca gelişmeye rağmen, bir tutam ot çabasından vazgeçmemiştir.

Biz de bu kültürün bilgisiyle; MaNCaR için Ege mutfağını esas alan gurme lezzetler tasarladık!

Alacati Mancar Restaurant5120 kişi kapasiteli bahçesinde yer alan 12 metre uzunluğundaki barı ile de konuklarına yemek dışında da keyifli saatler yaşatmayı vaat eden MaNCaR için, şarap uzmanı Perran Arıbal tarafından özel bir şarap kavı ve profesyonel gözle şaraplara eşleştirilmiş geniş bir peynir menüsü oluşturuldu.

Hepsi kör tadımla belirlenen 41 şaraplık MaNCaR kavı, ödüllü Ege şarapları başta olmak üzere her damak tadına ve menüdeki yemeklere uygun seçenekler sunacak. Ayrıca MaNCar’da ilk kez MaNCar – Efes Pilsen işbirliğiyle yalnız premium biralardan oluşan bir bira menüsü de hazırlanmıştır.

Geleneksel yemeklerimizi, gastronominin evrensel standartlarına kavuşturmak amacıyla uzun süre çalışan Daniel Lopez, Ege’nin binlerce yıllık zengin sağlıklı ve çok kültürlü yemek birikimini, dünyada en çok Michelin yıldızlı restoranın yer aldığı Bask Bölgesi’nin en gelişmiş teknik ve anlayışı ile harmanladı.

MaNCaR böylece, teknoloji ve gastronomi kuralları çerçevesinde yeniden yorumlanan Ege mutfağını hem dünyaya tanıtacak, hem de misafirlerine gurme lezzetleri keşfetme fırsatı sunacak.

Ayrıca MaNCaR ekibine İspanya’da eğitimler de veren Daniel Lopez’in İtalyan yardımcısı Fabio Gemignani ise MaNCaR’da sürekli olarak şef Fatih Göktaş‘la birlikte şeflik yapacak.”

Leave a Reply