FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Soğan Zarı Zararlı mıdır?

soğan zarı zararlı mı

Soğan zarı zararlı mıdır, işte küçüklüğümüzden beri duyduğumuz konulardan bir tanesi ile karşınızdayız. Soğanın zarı bildiğiniz üzere kötü ünüyle çıkmıştır ancak peki gerçekten öyle mi? Soğan zarı gerçekten zarar mı yoksa bildiğimizin aksine faydaları var mı?

Soğanın içindeki çeperi olarak da bilinen soğan zarı soğanın en zor hazmedilen yeridir. İnce dokusu her ne kadar kolay hazmedilebilir gibi görünse de hazmı oldukça zordur.

soğanın faydaları

Bu yüzden bazı kişilerde soğan tükettikten sonra mide sorunları ortaya çıkar. Hazmı gerçekleşmeyen zar mideyi rahatsız eder. Fakat bunların yanı sıra soğan zarının özel bir zararı yoktur.

Tüm bunların yanı sıra soğanın faydaları oldukça yüksektir. İçindeki iyot, fosfor, A, B, C vitaminleri, silis gibi maddeler dolayısıyla doğal bir antibiyotiktir. Romatizma, prostat, kan şekeri dengeleme, kansere karşı koruma, karaciğer ve bağırsak temizleme, zayıflama, iştah açma gibi faydalara da sahiptir.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!