FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Anadolu’nun serinleten şerbetleri Kiva’da

Anadolu mutfağının binlerce yıllık yöresel lezzetlerini İstanbul’a taşıyan Kiva, Anadolu’nun yerel şerbetleri ile yaz sıcağında lezzetli, sağlıklı ve ferahlatıcı tatlar sunuyor!

İlk restoranı 2008 yılında Galata Meydanı’nda açılan ve eşsiz lezzetleriyle yerli ve yabancı misafirlerini Türkiye’nin her köşesine yolculuğa çıkaran KİVA, geleneksel şerbetleri ile yaz sıcağında da misafirlerinin içini ferahlatıyor.

Mevsimsel ürünlere göre günlük olarak taze hazırlanan ve soğuk servis edilen şerbetler, Kiva’da misafirlere yemeğin yanında hazmı kolaylaştıran, mideyi ferahlatan sağlıklı ve lezzetli bir içecek seçeneği olarak sunuluyor.

Meyve özü, su ve şekerin karıştırılması ile oluşturulan ve coğrafyaya göre farklılaşan şerbetler, karanfil, amber, tarçın gibi güzel kokulu baharatlarla tatlanırken, baharatların şifalı etkilerini de içeriyorlar.

Çeşit çeşit şerbetlerin bir Anadolu değeri olarak bire bir orijinal reçeteler ile uygulandığı Kiva’da yerel özgünlükleri korunarak üretilen şerbetler, unutulmaya yüz tutmuş tatları da günümüz sofralarına taşıyor.

Anadolu’nun yöresel bitkilerinden yapılan Demir Hindi, Yeşil Şifa ve Kuşburnu şerbetleri Kiva’da sunulan ve en bilinen şerbetler arasında yer alıyor. Bazı şerbetlerin Anadolu’ya has bir başka geleneksel lezzet olan Kiva şuruplarından elde edildiği Kiva’da tadılabilecek pek çok farklı şerbet seçeneği bulunuyor. Devran Şerbeti (Kayısı ve nar), Şerbet-i Hibisküs, Erik Çiri Şerbeti, Kayısı Çiri Şerbeti, Karadut şerbeti, Gül şerbeti, Loğusa Şerbeti, Meyan Şerbeti, Ayva Şerbeti, Limon – Nane Şerbeti, Ramazan Şerbeti (Güllü), Erik Şerbeti, İncir Şerbeti, Bal Şerbet, Şeftali Şerbeti, Kayısı Şerbeti, Narenciye Şerbeti, Karadut Şerbeti, Ahududu Şerbeti, Kızılcık Şerbeti içenleri lezzetli ve ferahlatıcı bir yolculuğa çıkarıyor.

Adını bahar bayramından alan ve Nevruz Şerbeti olarak da bilinen “Yeşil Şifa”, baharda yetişen yeşilliklerden yapılıyor. İçinde dereotu, nane, roka, maydanoz, tere, fesleğen ve reyhandan oluşan yedi çeşit ot bulunan “Yeşil Şifa” tam bir sağlık içeceği. Doğu ülkelerinden Osmanlı kültürüne giren “Demir Hindi” ise Kiva misafirleri için serinletici ve farklı bir tat sunuyor.

Kiva, yaz sıcağında ferahlatıcı ve sağlıklı bir mola için; mevsim meyve ve sebzeleri, geleneksel reçeteler ve kendine has yorumuyla birleşen farklı şerbetleri tatmaya tüm misafirlerini bekliyor.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!