FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Ev Yemekleri

Mutfak Cafe Restaurant

Levent’te 2003 yılında açılan Mutfak Cafe Restaurant‘ta, siz değerli misafirlerimize sunduğumuz birçok ürünün, mevsiminde ve yöresinden temin edilmesine özen gösterilir. Sizleri kendi evinizin Mutfak‘ında gibi hissettirebilmek için, kullanılan ürünlerin kalitesi üretimde daima birinci plandadır.

Salatalık, biber, maydonoz, roka, semizotu ve diğer tüm yeşillikler organik tarım metodu ile üretim yapan bahçeden günlük alınmaktadır. Siyah zeytinimiz Gemlik’ten, yeşil zeytinimiz Ayvalık’tan gelir. Her yıl Kasım ayında toplanan zeytinler, yaklaşık 5 aylık sürede hiçbir katkı maddesi kullanılmadan olgunlaştırılarak üretilmektedir. Beyaz peynirimiz her hafta Ezine’den gönderilir.

Tüm yemek üretimimizde Trakya Birlik’in 1.sınıf ürünü olan Biryağ kullanılır. Mutfak‘a asla katı yağ girmez. Zeytinyağlılarımız, Ayvalık’tan getirttiğimiz zeytinyağı ile pişer. Asit oranı en düşük (%1,5) olan yağımız geleneksel metodlarla üretilmektedir. En beğenilen zeytinyağlılarımızdan olan enginar Bursa’dan, asma yaprak Tokat’tan, organik nohut Çanakkale’den alınmaktadır.

Mutfak’ta kullanılan tavuk ürünleri Keskinoğlu Piliç‘ten temin edilir. Et ürünleri ise %100 Susurluk yöresi yerli dana etidir. Mutfak‘ta koyun, kuzu eti kullanılmamaktadır. Yoğurt ve süt ürünlerinin tamamı Pınar markası güvencesindedir. Mutfak‘ta tüm ürünler, tıpkı evinizdeki gibi günlük olarak üretilir.