FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Dünya Mutfağı

Nomads

Nomads, konseptini Hollanda Amsterdam’da oluşturmuş, yeme-içme kültürü ve eğlenceyi sentezleyen farklı bir restoran. 2010 yılından bu yana İstanbul Ortaköy’de aynı konseptte konuklarını ağırlamaya devam ediyor. 2001’de Amsterdam’da kapılarını açan Nomads Restoran ile doğulu süs eşyaları Avrupa evlerine yerleşti. Avrupalı kadınlar salsayı bırakıp oryantal dans dersleri almaya başladı. Şimdi ise kendine özgü tarzıyla Nomads, Su Entertainment Group ile İstanbul’da… Nomads kapılarının arkasında tamamıyla farklı ve peri masallarındaki gibi bir dünya sunuyor. Bir Arap restoranındaki abartılı süslü dekor değil de Nomads’e özel Doğu esaslı ama Batılı bir konsept sunuluyor. Sonuç: kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedeceğiniz ve aynı zamanda uzak bir dünyada hayal edebileceğiniz şahane bir mekan. Restorandaki her şey Nomads için özel tasarlanarak Fas ve Mısır’da el yapımı olarak üretiliyor. Bu da Nomads’ın her köşesini eşsiz ve mistik kılıyor.

Doğu Batıyla Istanbul’da buluşuyor
Nomads’in tasarımı klasik Arap evini yansıtıyor. Girişte Araplar’ın misafirlerini karşıladıkları Bahou bölümü yer alıyor. Nomads girişindeki Bahou’da sizi bir hostes karşılıyor. Artık El-Jardaya yani Arap evlerindeki egzotik çiçekler ile bezenmiş gizli bahçeye girmeye hazır oluyorsunuz. Sizi karşılayan hostes eşliğinde iç bahçeden geçerken pirinçten yapılmış egzotik lambaların yumuşak ışığın aksi yüzünüzde dolaşıyor ve kendinizi Nomads’in giriş merdivenlerinde buluyorsunuz. Adımınızı attığınızda ışık dolu, Arap evlerinde sosyal yaşamın kalbi olan Wast ad-der avlusunu ve etrafında üzerlerinde rahatlayabileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz minder ve kanepelerin bulunduğu Al Kubbah bölümlerini görüyorsunuz. Dilerseniz rahatlayıp yemek yiyebileceğiniz, çok yumuşak kanepelere kral gibi uzanıyor, dilerseniz yüzlerce egzotik el yapımı Arap lambası ile dekore edilmiş barın göz alıcı ışığı altında içkinizi yudumluyor, ortamın büyüsüyle hayallere dalıyorsunuz.

Nomads’in özgün menüsünden seçmeler
Muhammara, Lübnan usulü narlı patlıcan ezme, Fıstıklı Çerkez tavuğu, “Tabule” Lübnan usulü kısır, “Harra Beirut” Zeytinyağında sote biber, “Hindbeh” Yoğurtlu zeytinyağlı ıspanak, “Ebregg” Zeytinyağlı Lübnan dolması, Humus, Fıstıklı çiğ köfte, “Muttabal” Yoğurtlu patlıcan salatası, İran usulü “Fellah köfte”, “Beydincen” Kuzu ve Dana Kıymalı kurutulmuş patlıcan dolması, “Falafel” Nohut köftesi, Kaşarlı muska böreği, Kıymalı Babaganuş, “Buhara Pilavı” Sebzeli pirinç pilavı, “Cibnet helve” Taze peynirli irmik tatlısı, “Mouhallabiyeh” Gül lokumlu muhallebi…

Comments are closed.