Ataşehir Küçükbakkalköy’de hizmet veren Sağanak Cafe Restaurant, dünya mutfaklarından bol seçenekli menüsü ve küçük bir ormanı andıran kocaman bahçesi ile şehrin ortasında keyifli bir kaçış noktası gibi. Günün her saati uğrayabileceğiniz konforlu kış bahçesiyle şömineli salona sahip olan Sağanak Cafe Restaurant, web sitesinde şu cümlelerle tanıtılıyor:

Sonbaharın çiseleyen bir Pazar gününde Ataşehir sakinlerinden, mesleği makine mühendisliği olan Sezai Arslan ve yanında arkadaşları keyifle yemek yiyebilecekleri, sohbet edebilecekleri bir cafe-restaurant arıyorlar.

Anadolu yakasında gidilebilecek bahçeli, iç içe masa ve sandalyelerin ve TV gürültüsünün olmadığı bir mekan bulma konusunda kararsızlar.

Öteden beri Ataşehir’de bahçeli elit bir cafe-restoran yapma düşüncesi olduğundan, biraz da entellektüel bir mekan arayışı ile nihayet yarı bahçeli bir yer buluyorlar.

Zor da olsa park yeri bulduktan sonra, sıkışık masalarla hizmet veren bir cafede kendilerine buldukları köşede sohbet ediyorlar.

Sohbet derinleşmişken yağmur aniden sağanağa çeviriyor. İnanılmaz yağmur görüntüsü güzelliği karşısında, akıllarına bahçeli cafe-restaurant adının Sağanak olabileceği kararı alıyorlar.

Ataşehir’de daha sonra satın alınan yaklaşık 1000 m2 bahçeli, içerisinde her türlü ağaç ve bitkinin bulunduğu tek katlı 60 senelik eski bir ev, 7 ay süren bir dekorasyonun ardından eski ile yeninin ortak çizgiler taşıdığı, konservatif bir mimari ile hizmete açılıyor.

Leave a Reply