Butterfly, pastane ve çikolata evi olarak iki üretim bölümünden oluşur. Bu bölümlerde yaratılan ürünlerin tadılabileceği cafesi de bulunur. Butterfly koleksiyonu dünyaca ünlü Barry-Callebaut çikolatalarının uluslararası temsilciliğini yapmakla beraber dünya çikolata şampiyonu ünvanına sahip Jean–Marc Scribante danışmanlığında hazırlanır.

Leyla Akçağlılar ve Ebru İpekçi 1997 yılında yemek kitabı yazmakla başladılar ve 2003’te Butterfly’ı kurdular. Leyla Akçağlılar işletme doktorasından sonra hobisi olan mutfak sanatını işe dönüştürerek Cordon Bleu yemek okulunu bitirerek S Restaurant ve S Cafe’leri açtı. Ebru İpekçi de işletme eğitimi ve bankacılık tecrübesinden sonra hobisini işe dönüştürerek çeşitli mutfak magazinleri için yazdı ve televizyona gurme programları yaptı.

Butterfly Yaz Koleksiyonu

Butterfly’da Fransız-Belçika çikolatası olan ve dünyanın çekirdek kalitesi, kakao oranı yüksekliği açısından en çok satan firması Callebaut kuvertür kullanmaktadır.

Butterfly çikolatasını diğer çikolatalardan ayıran temel özelliklerden biri kullandığı çikolatanın kalitesiyse bir diğeri de el yapımı üretilmesidir. El yapımı çikolatada çikolatayla çalışan ustanın hayal gücü, tecrübesi, bilgisi, el emeği, göz nuru vardır. Butterfly çikolatalarını steril bir ortamda, hiçbir katkı maddesi kullanmadan, en son süsleme tekniklerini uygulayarak, mevsimine göre taze meyve,sebze ve otlardan seçerek, dünya trendleri takip ederek, piyasada çikolata ile çikolatalı ürünlerde ve müşteri memnuniyetinde her zaman bir numarada kalmayı hedefleyerek üretmektedir.

2011 Butterfly ilkbahar-yaz çikolata koleksiyonunda frambuaz parçalı-beyaz çikolatalı,çilek parçalı-sütlü çikolatalı,limon-sütlü çikolatalı kakao çekirdeği formundaki çikolataları beğeninize sunuyor.

Leave a Reply

  1. “Cocktails & Dreams” menüsündeki leziz kokteyllerin tadımına davetlisiniz

    […] hem sek olarak hem de birbirinden enfes kokteyl menüsü “Cocktails & Dreams” ile artık Butterfly Chocolate mağazalarında bulmak […]

  2. Konyak tutkunu babalara butik çikolatalı sürpriz

    […] harmanı olan Rémy Martin XO (Extra Old) ile el yapımı çikolatanın en başarılı örneği Butterfly Chocolate’ın buluşması babalara […]