arsemieaFirmamız Adıyaman Çiğ Köfte, çiğ köfteye olan ilgiyi, fırsata dönüştürerek Arsamiea markası ile “etsiz çiğ köfte” üretimine başlamıştır. Adıyaman etsiz çiğ köfte olarak hijyenik ve sağlıklı ürünler sunmanın kıvancını yaşıyoruz.

Franchise yöntemi ile restoran zincirleri oluşturarak kısa sürede beğenilen ve tercih edilen bir marka ile müşterilerinin damak zevkine uygun ürünler üretmiştir. Çiğ köfte; etsiz çiğ köfte, cevizli çiğ köfte veya etli çiğ köfte olarak yapılan içinde genellikle bol acı olan olan yemeklerimizdendir. Hazır gıda olarak ise çiğ köfteyi sadece elimizdeki malzeme ile değil çiğ köfteye kendi sevgimizi, temizliğini ve güvenirliğini katmaktayız.. Bu sebepledir ki çiğ köfte denince akla adiyamancigkofte.com geliyor.

Çiğ köfte, bulgur, kıyılmış et ya da yağda kızarmış yumurta, salça, soğan, maydanoz ve baharatların yoğurulup karıştırılmasına dayanan ve sıkılarak genellikle marul yaprağı ile servis edilen, en çok Şanlıurfa Ev Ekmeği ile yenilen Şanlıurfa yöresine ait bir yiyecek. Şanlıurfa’nın dışında Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Adana gibi illerimizde de yöresel farklılıklar gösteren çiğ köfteler yapılır. Çiğ köfte muhteviyatındaki bulgurun şişme özelliğinden dolayı bekletilmeden, tazeyken yenmesi gereken bir besindir. Has çiğ köftede çiğ et vardır. Ama Sağlık Bakanlığı artık bunu yasaklamıştır.

Leave a Reply

  1. Etsiz Çiğ Köfte Tarifi

    […] Etsiz çiğ köftemiz artık servis yapmaya hazırdır. Eğer evde uğraşacak vaktim yok diyorsanız, etsiz çiğ köfte konusunda gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğiniz, sağlıklı ürünler sunan işletmeler (Adıyaman etsiz çiğ köfte gibi) mevcut. İlgili Yazılar […]