FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Blue Blazer Kokteyli: Ateşten Doğan Bir Lezzet Şöleni

“Blue Blazer”, alevli viski içeren dramatik hazırlama yöntemiyle tanınan klasik bir kokteyldir. Bu kokteyl, 19. yüzyılın ortalarında barmen Jerry Thomas tarafından yaratılmıştır. Bu kokteyl, sadece tadıyla değil, aynı zamanda hazırlanışındaki gösterişle de bilinir. Blue Blazer yapmanın, ateş kullanımı nedeniyle dikkat ve deneyim gerektirdiğini lütfen unutmayın.

Blue Blazer Kokteyli Tarifi

Malzemeler:

 • 120 ml yüksek alkol oranına sahip İskoç viskisi
 • 120 ml kaynar su
 • 1 çay kaşığı şeker (veya tatlandırmak için)
 • Limon kabuğu (garnitür için)

Yapılışı (Dikkat: Ateş içerir):

 1. Viskiyi Isıtın: Viskiyi bir ısıya dayanıklı kupa veya Blue Blazer kupa setine dökün.
 2. Viskiyi Tutuşturun: Viskiyi dikkatlice bir kibrit ile tutuşturun. Yüksek alkol oranı viskinin alev almasını sağlayacaktır.
 3. Suyla Karıştırın: Viski alev aldığında, kaynar suyu yavaşça ve dikkatlice viskiyle karıştırın.
 4. Sıvıları Karıştırın: Sıvılar alev aldığında, dikkatlice ve yavaşça iki ısıya dayanıklı kupa arasında geriye doğru dökerek alev kemerini oluşturun.
 5. Alevi Söndürün: Sıvıları birkaç kez karıştırdıktan sonra, kupaları ısıya dayanıklı bir yüzeye yerleştirin ve alevi söndürmek için üzerlerini kapatın.
 6. Şeker Ekleyin ve Garnitürle Süsleyin: Şekeri ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Karışımı ısıya dayanıklı bir bardağa dökün ve limon kabuğu ile süsleyin.
 7. Servis Yapın: Blue Blazer’ı sıcak servis yapın.
Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!