FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Balık Restoranları

Valentino Kartallar Restaurant

Valentino Kartallar Restaurant, geçmişi uzun yıllara dayanan, balık sofralarının kalbi Kumkapı’da yarım yüzyılı aşkın zamandır lezzet sunan bir mekan.

Kumkapı’nın tarihi restoranlarının başında gelen Kartallar Restaurant 1952 yılında Çamur Şevket lakaplı Şevket Bozacıoğlu tarafından “Çamur Şevket’in Yeri” adıyla tektekçi dükkanı olarak kurulmuştur. Arz ve talep doğrultusunda Çamur Şevket’in yeri, Beşiktaşlıların uğrak mekanı olması nedeniyle Kartallar Restaurant ismini alarak ünlenmiştir. Restoran bu isimle spor, siyaset ve sanat camiasından birçok ünlü isme yılar boyunca hizmet etmiştir.

1998 yılında Çamur Şevket’in oğulları, mekanda yıllarca emek vermiş olan Kemal Duranoğlu’na devretmişlerdir. Kumkapı İstasyon Cadde (Ördekli Bakkal Sokak)’deki adresinde Kemal Duranoğlu tarafından işletilen mekan turizme ve yerli müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için 2008 yılında adres değişikliği yapmıştır.

Almanya’nın çeşitli kentlerinde hizmet veren Valentino Restaurant zincirlerine bir de Kumkapı Çapariz Sokak’taki yeni adresinde, nezih bir mekan eklenmiştir. İsim kardeşliği yapılarak Valentino Kartallar Restaurant olarak hizmet etmektedir.

Müşterileri gazeteci, spor camiası, sağlık kuruluşları, ilaç firmaları, v.s. olan bu ünlü mekan aynı zamanda yeni yerinde tüm dünyadan gelen turistlere de hizmet vermeye başlamıştır. Son derece titiz ve tecrübeli ekiple çalışan mekanımız yerli ve dünya mutfağından özel menüler hazırlayarak misafirlerine sunmaktadır.

Yazın aynı anda 350, kışın 250 kişilik kapasitesi ile Kumkapı’nın en geniş ve ferah mekanlarından biridir. Deniz manzaralı ikinci katı ve terası ile de ayrı bir özellik taşımaktadır. Özel toplantı yemeklerinin sıkça verildiği işletmemizde her gün fasıl ekibi müzik ziyafeti ile günü stresini alıp güzel ve eğlenceli anlar yaşatmaktadır. Mevsimine göre taze balık ve deniz ürünleri ile oluşan zengin menüsüyle size dört dörtlük balık sofrası sunan Valentino Kartallar’da, usta aşçıların hazırladığı mezelerin ise tadına doyulmamakta.

Kumkapı restaurantları sokağının hemen girişinde yer alan mekanımız yaz bahçesinde 110, deniz manzaralı ikinci katında 120 kişiye İstanbul nostaljisi yaşatmaktadır. Duvarları buram buram tarihi resimlerle süslü mekanda sizde geçmişi anımsayacak kalıntılar bulabilirsiniz.

Gelin tarihi beraber yaşayalım eski bir taş plak gibi…