FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Restoranlar
Posted in

Baccim

Posted in

Güveç Anadolu mutfağının en belirgin simgelerinden biridir. Osmanlı ve Anadolu mutfağını sentezleyen Türk mutfağı da, asırlar boyu ortak damak zevkimiz olan güveç yemeklerini sofraların baştacı yapmayı sürdürüyor. Osmanlı mutfağının eşsiz lezzetlerine ev sahipliği yapan Baccim, öğle ve akşam servislerinin yanı sıra, unutulmaz kahvaltı sofralarının da vazgeçilmez adresi. Baccim, şehrin içinde bahçe keyfi yaşamak isteyenlere özel hazırlanan bahçesinde, benzersiz lezzetleriyle farkını ortaya koyuyor.

Servisi ve lezzet çeşitliliği ile İstanbul lezzet kültürüne yeni bir tat getiren Baccim, mutfağında kullandığı ürünlerle de son derece iddialı. Baccim, mutfağında kullandığı tüm ürünleri, ait olduğu yörelerden özenle seçerek konuklarına sunuyor.

Menüde; geleneksel usullerle hazırlanan Yörük çorbası, Yozgat Kebabı, Ispanaklı Hünkar beğendi ve Üsküp köftesi gibi Anadolu’nun zengin mutfak kültürünü temsil eden 40 farklı güveç yemeğine, çiftlik yoğurdu ve göbelek turşusu gibi lezzetler eşlik ediyor. Lezzet tutkunlarının vazgeçilmez adresi olmaya aday olan Baccim, zengin menüsünde vejeteryanları unutmuyor. Vejeteryanlar da, farklı sebzelerin muhteşem uyumunu güveç lezzetiyle bulabiliyorlar.

Çok geniş bir yelpazede sunduğu lezzetleri kadar konuklarına da büyük bir özenle hazırlanan Baccim, çocukları da unutmuyor. Çocuklara da lezzetli ve sağlıklı olduğu kadar eğlenceli menüler sunuyor. Benzersiz tariflerle lezzet yolculuğuna çıkmak isteyenleri ağırlayan Baccim, menüsünde yer alan tüm tatları orijinal sunum halleri olan güveçlerle evlere de servis edebiliyor.