Geleneksel Türk mutfağını modern bir yorumla sunan Yeni Lokanta, sadece burada tadabileceğiniz eşsiz lezzetleri ile tipik bir “şef restoranı”.

Yeni Lokanta Beyoglu5Uzun yıllar Emirgan’ın ünlü Müzedechanga restoranı şefliğini yürüten Civan Er‘in 2013’te açtığı bu özel lokanta, isminde taşıdığı “yeni” sıfatını hakeden, menüsünden sunumuna yenilikçi bir anlayışa sahip bir mekan. Beyoğlu’nun kalbi İstiklal Caddesi’nde, caddeye çıkan Kumbaracıbaşı Yokuşu’nda lezzet sunan bu şık restoran, son derece samimi, sıcak ortamı, güleryüzlü ekibiyle de dikkat çekiyor. Çoğu restoranda unutulmaya yüz tutan tencere yemeklerini de öğle servisinde sunan Yeni Lokanta, akşamları özgün bir yorumla hazırladığı Türk mutfağının sevilen tatlarıyla konuklarını ağırlamakta.

Yeni Lokanta Beyoglu3Kaliteli Türk şaraplarını da menüsünde bulunduran Yeni Lokanta‘da ekşi mayalı ekmek, isli tereyağı, humus, incik, cevizli sucuk, muhallebili kadayıf kızartması gibi lezzetler, patlıcanlı mantı, enginarlı sardalya gibi özel tatlar, köfte, pilav, zeytinyağlılar, etli yemekler ile Türk mutfağı tutkunlarına eşi bulunmaz bir deneyim sunuyor. Ve bu sunumu makul fiyatlarla yapıyor. Mekana özel kokteylleri de mutlaka tavsiye edilmekte. Oturma kapasitesi nedeniyle küçük bir mekan olan Yeni Lokanta‘ya akşam saatlarinde gitmeniz halinde rezervasyon yapılması önerilmekte. Haftanın 6 günü açık olan lokanta, Pazar günleri kapalı.

Leave a Reply

  1. Ünlü şeflerin restoran tercihleri - Gurme Rehberi

    […] Civan Er (Yeni Lokanta) […]