Ankara’da seçkin bir İtalyan restoranı Peperoncino, Akdeniz-İtalyan mutfağının zengin lezzetleriyle ilgi çeken bir mekan. Çankaya Uğur Mumcu Caddesi’ndeki mekanında, İtalyan stili dekoruyla ve yazlık bahçesiyle özel tatlar arayanlar için uygun adres Peperoncino. Dekorundan, zengin menüsüne ilgi çeken Peperoncino, İtalyan yemekleri ve de özellikle gerçek İtalyan pizzası lezzetleri arayanlar için doğru bir tercih.

Peperoncino’nun anlamı, kırmızı biber. Restoranın sahipleri, Musa Akkum, Mete Akşak ve Milano’lu şef Daniel Evangelista. 10 yıldır Türkiye’de yaşayan Daniel, Fransa, Malezya, Avusturya gibi dünya mutfaklarında uzun süre çalışmış, mesleğine âşık bir aşçı. 22 yılı aşkın süredir yemek yapan şef, İtalyan mutfağı üzerine oluşturduğu lezzetli mönüyü bir aydır damak zevkine düşkün Ankaralılara sunuyor.

Leave a Reply

  1. İSmail Gürpınar

    Pizzanın makarnanın bu kadar enfes bu kadar lezzetli olduğunu meğerse daha önceden bilmiyormuşum.. ellerine sağlık emeği geçen herkesin:)

  2. İtalyan mutfağının seçkin adresi: Peperoncino

    […] Yemekleri, Peperoncino Ankara’nın üst segment yeme içme mekanları arasında gösterilen Peperoncino; rengarenk sebzeler, enfes kremalar, acılı, ekşili soslar, sıcak – soğuk şaraplar ve […]