Giritli İdilika by Mirror’da birbirinden lezzetli Girit ve Ege yemeklerini limitsiz yerli içki ile tadabilir, boğaz manzarasının keyfini Suada farkıyla yaşayabilirsiniz.

Idilica, restoranı için şunları söylemekte;
Mart 2009 tarihinden bugüne beğeninize sunduğum Giritli Idilica”nın kendi müdavimlerini yarattığını gördükçe iyi ki bu cesareti göstermişim diyorum.

Giritli Idilica Suada9 yaşında aileme sürpriz yaparak başladığım mutfak yolculuğuma daha sonra ki yıllarda yemek programı yaparak, Girit mutfağını araştırarak, hep okuyarak, ders alarak, merak ederek ve tecrübe ederek devam ettim. Bu süreçte çok yoruldum ama yılmadım çünkü yemek yapmayı çok seviyorum ama en sevdiğim yaptığım yemeklerin beğeniliyor olması. Bu benim için vazgeçilmez bir tutku.

Siz yedikçe ben yemek yapmaya, siz beğendikçe ben sevinmeye devam edeceğim. Açılmış ve açılacak olan tüm şubelerimde sizi samimiyetle ağırlamaktan mutlu olacağım.

Adalar ve Ege yöresine, zeytinyağının yemeklere sonradan eklenmesine, tüm yiyeceklerin olduğu gibi aslına uygun şekilde bırakılıp amerikanlaştırılmamasına, standartlaştırılmamasına siz de benim gibi eğer aşıksanız biliyorum beni çok iyi anlayacaksınız.

Sevgilerimle

Idilica

Leave a Reply

 1. Ebru Selçuk

  Yukardaki yazıyı okuyunca sadece tebessüm edebildim.
  Çünkü ne yurtiçinde, ne yurtdışında, ne İst.da ne Anadolu’da, ne en trendy mekanlarda, ne en salaş balıkçılarda ben Giritli İdilika’daki gibi korkunç bir işletme ile karşılaşmadım.
  1 hafta öncesinden rezervasyon yaptırıp dün akşam maalesef gittik. Hı, bu arada buraya rezervasyon yaptırma sebebimiz burayla ilgili olumlu bir yorum vs değil, sadece Sultanahmet’teki Giritli zannetmemizdi. Aslında ayakbasar basmaz anladık orayla alakası olmadığını ama gelmiştik artık ve amaç tadını çıkarmaktı gecenin.
  Bize gösterdikleri kasanın yanına sığıntı olarak yerleştirilmiş masayı görünce başka boş yer olup olmadığını tekrar sormak istedik.Yok dediler ve oturduk, daha doğrsu ben oturdum ve sıçrayarak kalktım. Çünkü elbisemin eteği oldugu gibi sandalyedeki su gölcüğü yüzünden sırılsıklam olmuştu. Biz hala sakin ve kibar garsona durumu açıklayıp, b,r çözüm önermesini ve tabi durumdan dolayı üzgünlüğünü ifade etmesini vs beklerken, adam bizi gerçekten patron değilse de oğlu olduğuna inandıracak bir sakinlik ve umursamzalıkla karşıladı ve bu durumu neden büyüttüğümüzü sordu kırk yıllık dost misali… Biz başka biriyle muhatap olalım, sizinle anlaşamıycaz dedik ….ve hata ettik… Bu defa İşletme Müdürü’yüm diye kendini tanıtan biri geldi ama istemeden de olsa gözlerimiz o terbiyesiz garsonu arar oldu. çünkü bu adamcağız da neden bilmem toprağından koparılmış, oraya konulmuş, ne dil bilir ne medeniyet misali bize sürekli özür diledim ya daha ne istiyosunuz idyip durdu. Eee kızdı tabi adam. Tabi haksızlık etmek olmaz bahçıvan sularken sandalyeye de gelmiş, ben napabilirim ki, benim suçum mu heryerde olur böyle şeyler vs gibi anlamsız, manasız yorumalrı da oldu. aslında ben biraz daha bekleme taraftarıydım adamcağız bir sonraki aşamda artık beni suçlar ve niye bakmıyosun oturduğun yere der diye ama yanımdakiler dayanamdı ve biz kalkıp Mezzaluna’ya geçtik. Gecemizin yarım saatini mahvettiler ama biz geri kalanını kurtardığımız için sevinçliydik.

  Dediğim gibi yemekler nasıl bilmiyorum ama umrumda mı derseniz hiç değil. Öyle bir işletmede, öyle insanların hizmet etMEdiği bir ortamda hiç birşey almayacağız, teşekkürler.

 2. Ebru Selçuk

  Bir de yeni bişey farkettim, web sitelerinde ziyaretçi sayfasına da yorumlarımı eklemek istedim ama olmuyor. Halbuki aşağıya benimiçin hiç inandırıcı olmayan harika yorumlar eklenbilmiş, ama benimki eklenemedi, nedir Giritli Idilika ile aramızdakibu talihsizlik mi demeli yoksa sadece başımızı mı sallamalı..

 3. Esra Tulumen

  Ben de sitelerine şikayet yazmak istedim ancak yazamadım Ebru Hanım gibi..Biz daha rezervasyon aşamasındayken yukarıdaki tutuma benzer tutumla karşılaştık. Rezervasyonumuzun tarihini değiştirmek isterken Filiz Hanım tarafından resmen azarlandık. Kendisi aynen şu cümleyi kullandı’defterim kirleniyor, bir daha olmasın!!!’ Ben müdürü ile görüşmek istedim,’saat 16:30’da geliyor ‘lütfen’ arayın ve şikayet edin dedi. İnanılmaz biryer, daha önce hayatımda hiç böyle bir muamele ile karşılaşmamıştım müşteri olarak.

 4. Levent ALTINTAŞ

  Bu yazılan yorumlar Suadadaki Restorant için mi geçerli acaba,

 5. Mirror Lounge Asmalımescit

  […] Cuisine lezzetleri ve muhteşem kokteylleri ile sizleri karşılıyor. 2. ve 3. katlar ise Giritli Idilica‘nın spesyalleri ile meyhane eğlencelerini sizlerle buluşturuyor. 4.kat tamamen siz […]

 6. Giritli İdilika yeniden Suada’da

  […] sezon boyunca yaklaşık 8 bin 500 kişiye ev sahipliği yaparak bir rekora imza atan Giritli İdilika 6 Haziran’da kapılarını tekrardan misafirlerine açtı. Girit lezzetlerini buluşturan ve […]

 7. Haluk Öndoğan

  Merhaba;
  Giritli için söyleceğim bir kaç konu var:
  1- Sayın Ebru Selçuk’un belirttiği gibi, rezervasyon ve sonrasında ayrılan masa ile uyumsuzluk sözkonusu. 2 gün önce yapılmış bir rezervasyon gelecek bir grup yüzünden yer değişikliğine uğramakta, ayrıca bu yerde merdiven ile aynalı sütun arası olabilmekte. Neyse ki restaurant dışındaki alan boştu da orada oturduk.
  2- Baştan konuşmamış olmak bizim suçumuz ama fiyatların pahalılığı gözardı edilemez. Bu arada bu pahalılığa karşın yapılan savunmanın diğer Galatasaray Adası lokantalarına göre %xx daha düşük olduğu şeklinde olması ise affedilir gibi değil.
  3- Yiğidi öldür ama hakkını ver: Yediğimiz yemekler gayet lezzetli idi.

 8. Suada bu yaz da lezzetseverlerin gözdesi

  […] HÜCUM Cihangir’in mezeleriyle ün yapmış mekanı Giritli İdilika da, adadaki en iddialı yerlerden biri. Kimi zaman yer bulunamazken, kimi zaman boş oluyor. […]

 9. Girit Yemekleri (İdilika'dan Tarifler) - Gurme Rehberi

  […] mutfağının zengin tatlarını uzunca bir süredir Giritli İdilika restoranı ile İstanbul’lulara sunan İdil Çimrin, özel tariflerini bun kitapta […]