1977 yılından bugüne Anadolu yakasındaki bir çok restoran ve catering şirketlerine, et ve et ürünlerini, bakliyat, meyve ve sebzelerini temin eden Damalı, 2008 yılında kurduğu Damalı Restaurant ile deneyimli kadro, kalite, tazelik ve temizlik prensiplerinden hiçbir ödün vermeden çok kısa sürede yakaladığı başarıyı her geçen gün daha da artan spesiyalleri ile pekiştirmeye devam ediyor. Restoranımız salonu ve bahçesi ile toplam 110 kişi kapasitelidir.

Damalı Restaurant‘da damak zevkinize yakışır lezzetleri tatmak için, siz özel misafirlerimize hazırlanmış olan mönü seçeneklerimizle hizmet vermekteyiz. Hizmette üstün kalite ve tecrübe ile 2008 yılından itibaren titizlikle çalışmakta olan Damalı Restaurant ekibimiz siz değerli müşterilerimizi memnun etmekten mutluluk duyar.

Damalı Lahmacun; kendi işletmelerimizden temin ettiğimiz günük taze kaburga kıyması ve aynı tazelikteki sebzeler ile hazırlanan lahmacunlarımız odun ateşinde pişirilerek servis edilmektedir. İddia ediyoruz ki; bir kere lahmacunumuzu tadan bir daha mutlaka bu lezzeti arayacaktır. Türk halkı lahmacunu Damalı‘nın bu konudaki ustalığı ve lezzetiyle yeniden keşfedip sevecektir.

Karadeniz Pide; Karadeniz yöresinden getirilen ürünler (kavurma,tereyağı vs.) ve birinci sınıf undan hazırlanan hamur ile taşfırında odun ateşinde pişirilerek servis edilmektedir.

Yaprak Döner; taze tranç etinden hiç bir katkı maddesi kullanılmadan bir gün önceden sosa yatırılarak hazırlanan yaprak dönerimizi mutlaka denemelisiniz.

Kebap Çeşitleri; tranç eti ve kaburga etinden zırhlanarak hazırlanan kebaplarımız yılların deneyimli ustalarının ellerinde son şeklini aldıktan sonra odun közünde pişirilerek servis edilmektedir.

Kaz Eti; Kars insanının vazgeçemediği eşsiz lezzet. Kars’a yağan ilk karın ardından kesilerek tuzlanan kazlar sandıklara istif edildikten hemen sonra Kars’ın dondurucu kış aylarında karların içine gömülerek bir süre bekletilir. Bu bekleme sürecinde salamura kıvamına gelen kazlar yine Kars yöresinde olduğu gibi toprak tandırlarda asılarak altına konulan bulgur pilavı ile pişirilip servis edilir. Damalı Restaurant‘ın başlıca speciali olan kaz etini mutlaka denemelisiniz.

Damalı Restaurant olarak bugüne kadar müşteri memnuniyetini ilke edinerek, “Hizmette Kalite, Kalitede Öncü ” sloganı ile sizlerle uzun yıllar birlikte olmak dileğiyle…

Leave a Reply