İstanbul’un son dönemdeki en popüler restoranlarının başında gelen Can Oba, ünlü gurmeler tarafından keşfedilmesi gereken gerçek bir lezzet adresi olarak nitelenmekte.

Can Oba Sirkeci4Sirkeci’deki küçük mekanda konuklarını özel tatlarla ağırlayan lokantanın sahibi ve işletmecisi, mekana adını da veren Can Oba, dünya mutfaklarından seçtiği günlük menüsüyle lezzet harikaları yaratıyor. Uzun yıllar Almanya’da ünlü restoranlarda yoğun şekilde çalışarak edindiği deneyimi şimdi tarihi Sirkeci semtinde ufacık bir mekanda konuklarına yaşatan Can Bey, daha şimdiden İstanbul’un en gastronomik noktalarından birini hayata geçirmiş durumda. Zaten kendisinin bizzat hazırladığı bu özel damak tatlarıyla “gastronomik merkez” ünvanını hakeden bir lokanta yaratmış.

Can Oba SirkeciÖzellikle sosları ile ünlü gurme Vedat Milor tarafından da takdir edilen Can Oba, ağırlıklı olarak Fransız, İtalyan mutfaklarından deniz ürünlü yemekleriyle dikkat çekiyor. Balık çorbası, ahtapoylu risotto, deniz tarağı, sebzeli lazanya, beefstroganoff bunlardan sadece birkaçı. Tatlı menüsünde cheesecake, tiramisu, dondurma çeşitlemeleri de bu eşsiz lezzet deneyimini taçlandırıyor. Ve de bu deneyim oldukça makul fiyatlarla sunulmakta.

Leave a Reply