Etsiz çiğ köfte yemek isteyenler için cevizli çiğ köfte ideal bir tarif. Özellikle etsiz çiğ köfte yapılışı esnasında hangi malzemeleri kullanabiliriz diyenler için oldukça lezzetli bir örnek. Şimdi nasıl yapıldığına bakalım:

Malzemeler

 • 1 Bardak köftelik bulgur
 • 1 Bardak ceviz
 • 1 Çay kaşığı kimyon
 • 1 Yemek kaşığı biber salçası
 • 1 Adet kurusoğan

Yapılışı
Bulguru süzgeçte yıkayıp yoğurma kabına alalım, içine ince kıyılmış kuru soğanı, biber salçasını kimyonu koyup elimizle bulguru ezerek yoğuralım, biraz bulgur toparandıktan sonra cevizini katalım. Ceviz ilavesiyle yoğurma işlemine devam edelim, ta ki bulgur iyice yumuşayıp özleşsin, bir parça tadına bakın, eğer kıvamı yerindeyse, servis tabağına elimizle köfteleri sıkarak yerleştirelim. Üzerine biraz ceviz serpip servis yapalım.

Leave a Reply

 1. Adıyaman Çiğ Köfte

  […] ile müşterilerinin damak zevkine uygun ürünler üretmiştir. Çiğ köfte; etsiz çiğ köfte, cevizli çiğ köfte veya etli çiğ köfte olarak yapılan içinde genellikle bol acı olan olan yemeklerimizdendir. […]

 2. Etsiz Çiğ Köfte Tarifi

  […] adı da yalancı çiğ köfte olan köftemiz artık servis yapmaya hazırdır. Eğer evde uğraşacak vaktim yok diyorsanız, […]

 3. ahmet yıldırım

  cevizli köfte tarifi eksik yapılmış.Genellikle patates ve isot ,kimyon.tarçın.konur patatesin kaynamış suyu ile iyiçe karıştırılır ve ince bulgurun yumşaması sağlanır.

  1. Rüstem Acar

   Ahmet Yıdırım bey ,internette dolaşan uydurma tarifler bıkkınlık verdi,etsiz çiğ köftenin gerçek formülünü mailime yazarsanız minnettar kalırım,saygılarımla.