FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Tarihi Yarımada’da seçme lezzetler: Tabbah Restaurant

Sultanahmet’in asırlık ağaçlarının gölgesi altında; Bizans ve Osmanlı’nın eski yerleşim alanı Kadırga semtinde yer alan Tabbah Restaurant, Sultanahmet Camii, Marmara Denizi ve Adalar manzarasına karşı Ottoman Hotel Park bünyesinde yerli ve yabancı misafirleri ağırlıyor. Modern ve geleneksel Türk Mutfağı ile beraber dünya mutfağının seçme lezzetlerini sunan Tabbah Restraurant’ta, her damak zevkine uygun bir seçenek bulmak mümkün.

Ottoman Hotels Grubu’na bağlı olarak 2009 yılının Ekim ayından bu yana Ottoman Hotel Park’ın teras katında faaliyet gösteren Tabbah Restaurant, Sultanahmet Camii, Marmara Denizi ve Adalar manzarasıyla yerli ve yabancı misafirlerini ağırlıyor. Sunduğu özel lezzetleriyle Osmanlı geleneğini sürdüren restoran, ismini de yine Osmanlı Saray Mutfağı’ndan alıyor. Zira Tabbah, Osmanlı Saray Mutfağı’nda “aşçı” anlamına geliyor. Panoramik manzarasıyla gelen konukları büyüleyen mekanın konsepti Geç Osmanlı dönemiyle günümüzün modern yeme-içme kültürünün harmanlanması sonucu oluşturulmuş. Sade dekorasyonuyla insanı yormayan Tabbah Restaurant, konuklara manzarasıyla görsel; yemekleriyle lezzetli bir şölen sunuyor.

Hizmet, kalite, fiyat dengesi…
Tabbah Restaurant’ın mönüsü, modern ve geleneksel Türk Mutfağı ile beraber dünya mutfağının seçme lezzetleri eşliğinde her damak zevkine uygun olarak hazırlanmış. Mönü hazırlanırken farklı damak tatlarının göz önünde bulundurulmasının yanı sıra sunumların da yine konsepte uygun şekilde ve kaliteli olarak hazırlanmasına gayret ediliyor. Ayrıca hizmet, kalite ve fiyat dengesi de öne çıkıyor. Kapalı alan olarak 60, açık alan olarak 30 kişiye hizmet verebilen Tabbah Restaurant, yaz döneminde açık ve kapalı alan olarak toplamda 90 kişiyi ağırlayabiliyor. Mekanın tasarımında, kullanım alanı misafirlerin hizmetine en iyi şekilde sunulmak üzere tasarlanmış. Panoramik manzarası nedeniyle restoran ‘cam mekan’ olarak dizayn edilmiş.

Sabah servisine 7:30’da açık büfe kahvaltıyla başlayan Tabbah Restaurant’ta kahvaltı servisi saat 10:30’a kadar devam ediyor. Açık büfe kahvaltıda, dünyadan ve Türkiye’den toplam 120 çeşit ürün bulunuyor. 12:00-15:00 saatleri arasında A La Carte öğle yemeği servisi veren Tabbah Restaurant, 19:00-23:00 saatleri arasında ise yine A La Carte akşam yemeği servisi sunuyor. Ayrıca gece 24:00’a kadar oda servisi mönüsüyle dileyen misafirlerin odalarına da hizmet verilebiliyor. Bar hizmeti ise 24 saat kesintisiz olarak devam ediyor.

Tadı damakta kalıyor
Tabbah Restaurant Müdürü Ali Varlık, 1995 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümü mezunu olduktan sonra turizm sektörünün yerli/yabancı zincir işletmelerinde görev almış. Altı yıldır ise Ottoman Hotels Grubu içerisinde Yiyecek- İçecek Müdürlüğü görevini yürütüyor. Kısacası leziz yemeklerin sırrı yılların deneyiminde gizli. Tabbah Restaurant’ın öne çıkan lezzetleri arasında farklı pişirme tekniğiyle hazırlanan ve özel sosla lezzetlendirilen fırında ıstakoz, levrek somon sarma, jumbo karides ızgara, porçini mantarlı risotto eşliğinde dana bonfile var. Tatlılardan ise elma chimichanga ve sıcak çikolatalı kek damaklarda iz bırakır nitelikte. Öte yandan mekanda alkollü içeceklerin ve şarapların sunulduğu iki ayrı mönü daha bulunuyor.

Her Aralık ayı başında deniz ürünleri haftası düzenleyen Tabbah Restaurant; Yılbaşı, Sevgililer Günü, Ramazan ayı gibi özel dönemlerde konsepte uygun özel organizasyonlar da düzenliyor ve özel küçük grup ve şirket yemeklerine ev sahipliği yapıyor. Tabbah Restaurant, İstanbul’da Tarihi Yarımada’nın zenginliğini keşfetmek isteyen yerli ve yabancı misafirleri bekliyor.
www.tabbahrestaurant.com

Bikem Karabal

Kaynak: www.gastronomi.com.tr

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!