Kırkpınar Lokantası’ndan kestaneli hindi yemeği

0
961

Yeni Türk mutfağının lider temsilcisi Kırkpınar Lokantası, yeni yıla sayılı günler kala kestaneli hindisini müdavimlerinin beğenisine sunuyor.

Kestaneli HindiKendine özgü sağlıklı pişirme yöntemleri ile fırınlanan hindi eti, doğal baharatlar kullanılarak pişirilen pilav ve yaban mersini eşliğinde servis ediliyor. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini doğal ürünler ve sağlıklı pişirme yöntemleri kullanarak hazırlayan Kırkpınar Lokantası, yılbaşının değişmez ikilisi hindi pilav’ı, deneyimli şefleri ile yeniden yorumladı. Türk mutfağının değişmez lezzeti olan pilavı, çam fıstığı, kuş üzümü, yenibahar, kimyon, karabiber, kestane ve çeşitli doğal malzemeler kullanarak tatlandırdı, yaban mersini ile harmanladı. Özel fırınlarında, yüzde 70 buhar ve yüzde 30 kızartma ayarında hazırlanan ve yaban mersini eşliğinde servis edilen Kestaneli hindi, tüm Kırkpınar Lokantaları’nda porsiyon olarak servis edilecek. Menüsünde daima sızma zeytinyağı, kaliteli süt ve yöresel ürünleri kullanan ve yemeklerini tüm sağlık koşullarına uygun olarak buharlı fırınlarda pişiren Kırkpınar Lokantası 24- 31 Aralık tarihleri arasında herkesi sadece yeni yıla özel olarak hazırladığı kestaneli hindi’yi tatmaya davet ediyor.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi
loading...

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER