Türk-Osmanlı Mutfağı

Dafne Restoran

Adını mitolojik nehir tanrısı Peneus’un güzeller güzeli kızı Daphne’den alan restoran; Harbiyeli ustaların özenle hazırladığı birbirinden leziz Antakya yemeklerini şölene dönüştürüyor.

3,5 dönüm arazi üzerine kurulu Dafne Restoran; 400 kişilik bahçesi, 200 kişilik tamamen kütüklerden yapılmış kolonsuz kütük salonu ve 80 kişilik tarihi Ankara Evi; Şömineli salonlarında; iş toplantıları, özel yemekler ve organizasyonlarınızda da sizlere hizmet sunuyor.

Dafne Restoran; Antakya lezzetlerine Ege ve Akdeniz mutfağının doyumsuz tatlarından günümüzün modern yorumlarına kadar aslına sadık seçeneklerden oluşur. Antakya’ dan gelen özel zeytinyağı, nar ekşisi, biber salçası ile hazırlanan Dağ Kekiği Salatası (zahter), Cevizli biber, Babaganuş, Humus ise hem gözünüze hem damak tadınıza hitap ediyor. Ara Sıcaklarda Antakya’ya özgü olarak hazırlanan çiğ köfte, sac oruğu ve 9 saatte pişirilerek keşkek (hrisi) ise tadına doyulmaz özgün bir lezzet şöleni.

Ana yemeklerde yöreye özgü tatlar dışında dünya mutfağından seçenekler de sunuyor. Tatlıda ise tüm malzemeleri Antakya’dan getirilen künefe keyifli bir yemeğin finali. Pazar sabahları ise 09.30 – 14.30 arası Ankara’da benzerini bulamayacağınız 100 aşkın çeşidiyle yöresel pazar kahvaltısı sizi; haftaya gülümseterek başlatacak.

Dafne Restoran’da lezzet; kilometrelerce uzaktan geliyor, mutfağında Antakyalı aşçılar tarafından özenle hazırlanıyor ve zevkli hazırlanmış masada damağınıza ulaşıyor.