FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Dünya Mutfağı

Kadıköy’de Lezzet Durağı: Vino Steak House

2013 yılı Nisan ayında Kadıköy-Göztepe Bağdat Caddesi üzerinde açılan Vino Steak House, İstanbul’a yeni bir steak house anlayışı getirdi.

Geniş Bahçe ve Şık Atmosfer:

Geniş bir bahçesi ve keyifli bir terası bulunan restoran, açık havada yemek yemeyi sevenler için ideal bir mekan. Arzu edenler için özel bir iç mimarisi ve tasarımı olan salonu veya üst kattaki şık dekorasyonlu özel odalar da mevcut.

Tarihi Bir Bina:

Vino Steak House’ın bulunduğu bina 1937 yılında inşa edilmiştir. Binanın projesi ise Anıtkabir’in de mimarı olan Emin Halid Onat’a aittir. Yıllar içinde değişen sahipleri ancak tarihi dokusu değişmeyen konak, son olarak Metin Kocabaş’ın işletmeciliğinde aslına sadık kalınarak restore edilmiş ve restoran olarak hizmete başlamıştır.

Geniş Şarap Menüsü ve Uygun Fiyatlar:

İsminden de anlaşılacağı üzere Vino’nun en iddialı olduğu konulardan biri geniş bir şarap menüsü ve uygun şarap fiyatları. 13 ülkeden 350 çeşide yakın şarap ve şampanyanın bulunduğu kav odasından Türkiye’nin en büyük şarap mağazaları zinciri Online Mahzen raf fiyatları ile seçtiğiniz şaraplar için sadece 25 TL servis ücreti alınıyor. Seçtiğiniz ister 25 liralık bir Sicilya şarabı olsun ister 3500 liralık bir Bordeaux şarabı olsun, servis ücreti değişmiyor. Türkiye’nin her bölgesinden önde gelen şarap üreticilerinin yanı sıra butik bağların şarapları da bu seçkin kavda kendine yer bulmakta. Misafirlerin bu geniş şarap kavından yaptıkları seçim esnasında online mahzen şarap uzmanları da kendilerine yardımcı oluyor.

Lezzetli Etler ve Farklı Lezzetler:

Vino’nun bir diğer farkı da et yemekleri dışında birbirinden lezzetli risotto, pizza ve makarna çeşitlerini de menüsünde bulundurması. Türkiye’nin birçok bölgesinden özenle seçilen etler, 30 ila 45 gün arasında kuru dinlendirme sistemi (Dry Aging) ile özel dolaplarda dinlendiriliyor ve özel pişirme teknikleri ile konuklara sunuluyor. Bu sistemle pişirilen etler ise “Brooklyn Steak, New York Steak, Rib Eye Steak, Florentine Steak ve Porter House Steak” olarak listelenmekte. Bunun dışında yine restoranın spesiyallerinden olan Kuzu Kafes ve Şato Bonfile, şefin özel kesimi ve şovuyla masada kesilerek servis yapılıyor. Ayrıca restoranın girişindeki kasap bölümünde etlerin perakende satışı da mevcuttur.

Geniş Kapasite ve Özel Odalar:

Yaklaşık 550 kişilik olan Vino 250 kişilik kapalı alana ve 300 kişilik açık alana sahip. Çam ağaçları altındaki çiçeklerle süslü ferah bahçesi, özellikle yaz akşamlarında eşsiz bir yemek keyfi sunmakta. Vino Steak House’taki özel odalarında ise kendi evinizin atmosferindeki gibi 10 kişiden 40 kişiye kadar özel toplantılar, kutlamalar ve aile yemekleri düzenlemek mümkündür.

Vino Steak House:

  • Geniş bir şarap menüsü ve uygun fiyatlar
  • Lezzetli etler ve farklı lezzetler
  • Tarihi bir bina ve şık bir atmosfer
  • Geniş kapasite ve özel odalar

Comments are closed.