Şarapevleri
Posted in

Rouge About Wine

Beyoğlu Taksim’in en güzel ve keyifli şarapevlerinden Rouge, açıldığı günden bu yana ilgi odağı… Bunda insanı rahat ettiren, fazla lükse kaçmayan ama basit de olmayan dekorasyonunun etkisi olduğu kadar insanı yormadan yayılan müziğin de etkisi büyük olsa gerek.Ve tabii uygun fiyatların da…

Rouge‘da 150 Türk ve dünya şarabı servis ediliyor, bunların 50 adedi de kadehle sunuluyor. Kadeh şarap ölçüleride Türkiye için rekor: “Amerikan size” denilen 14 santilitrelik ölçülerde. Cam yok; kadehlerin hepsi kristal ve müşteri farklı kadehler içinden beğendiğini tercih edebiliyor. Peynir ve şarküteriye ayrı bir önem veren Rouge‘da, bir düzineye yakın seçme peynir var. İsli sucuktan krakova salamına, proşuttodan serano janbonuna bir dolu şarküteri ürünü de cabası. Yemekler ise tapas türü ara sıcaklar ile etler ağırlıklı. Yenilikçi bir uygulama da etlerin “yarım porsiyon” olarak da sunulması.Antrikot ise tabiki bölünmüyor.

Ve Türkiye’in ilk şarap restoranı Rouge‘un, yine Türkiye’nin en zengin şarap mağazası olan 220 metrekarelik kav bölümüde Türkiye’nin ve dünyanın en seçme şaraplarını doğru saklama koşullarında ve zarif sunumlarla şarapseverlerle buluşuyor.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0