FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Corvus Wine & Bite

Bozcaada Corvus Şarapları‘nın İstanbul’daki butik restoranı Corvus Wine & Bite, özellikle Akdeniz, Ege, İspanyol mutfaklarından lezzetleri kendinden söz ettiriyor. İspanyol mutfağının özgün lezzeti tapas ve Ege mutfağından zeytinyağlı mezeleri bir arada bulabileceğiniz, bu tatları Corvus şarapları eşliğinde yudumlayabileceğiniz bir mekan. Özellikle tapas barı İstanbul’un en iyilerinden. Ayrıca zengin yöresel peynir çeşitleri de meraklısını cezbedecek konumda.

İşletmeci Reşit Soley‘in Bozcaada’daki bağlarından Türk şarap kavına kazandırdığı nitelikli şarap markası Corvus‘un bu özel butik restoranı Beşiktaş Akaretler’de hizmet veriyor. Mekân sunduğu lezzetlerle şarap tadım durağından çok daha fazlasını vadediyor. Şarap eşliğinde Akdeniz lezzetleri ufak porsiyonlarda servis ediliyor. Menüdeki yemeklerin hepsi taptaze. Başka bir deyişle hiçbiri kızartma, haşlama ya da ızgarada yakılmış değil, oldukça diri. Bu çoğu yerde rastlayamayacağınız, tadı doruğunda bırakılarak servis edilen tabaklarda en fazla üç malzeme bir araya geliyor. Tüm bu lezzetleri mekânın genç şefi Eren Bursalıgil ile Reşit Soley birlikte oluşturmuş. Menü belirli başlıklar altında sıralanmakta ve her başlıkla yöresel bir lezzet-ürün yer almakta. Bu menü gruplarında bir yıl bekletilmiş Ezine peynirinden kuru incir ezmesine, Bozcaada Çarşamba Pazarı’na gelen sepet peynirinden, kayısılı peynir toplarına, taze otlardan, Bozcaada krem peynirine, birçok özgün yöresel lezzet mevcut.

Yemekler de bu özel ve taze ürün ya da sebzelerden hazırlanıyor. Sadece mekana özgü yemekler de mevcut. Örneğin “buğday risotto üzerinde kaburga eti” ve “tahinli, pekmezli püre nohut yanında çektirilmiş şarap sosu” bu özgün lezzetlerden sadece ikisi. Küçük porsiyonlarda ama daha bir doyumluk ızgara sebzeler, keçi peyniri ve taze kapari; fırında biberiyeli küp patates; ahtapot, ıspanak ve renkli biber sote gibi tabaklar da şarabınıza eşlik ediyor. Karganın (Corvus’un simgesi karga) kondukları bölümünde de diğerleri kadar özel lezzetler var. Rıdvan Usta’nın Trabzon tereyağında kuru fasulyesi, Tarabya Kıyı Restaurant’ın taraması, Bayramiç kürek helvası, erik ekşisi bu lezzetlerden sadece birkaçı.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!