Dünya Mutfağı

%100 Rest Cafe & More

Konak Pier İzmir’lilerin en önemli gezinti ve dinlenme alanlarından. 150 yıllık bir geçmişi olan bu büyük bina, restorasyonla yeniden İzmir’e kazandırıldı. Şu an hem alışveriş merkezi olarak hem de cafe restoranlarıyla kent için bir soluklanma yeri. %100 Rest Cafe & More, konumu ve menüsüyle Konak Pier’in en seçkin mekanlarının başında geliyor. 2009’da açılan restoran hem dekorasyon hem de menü olarak, kendi deyimleriyle “%100 benzersiz” sıfatını hakediyor. Dünya mutfağından geniş bir yelpazede, İtalyan mutfağından Uzakdoğu mutfağına sayısız özgün lezzetle konuklarını ağırlıyorlar.

Dekorasyon olarak gündüz samimi, ferah hoş bir cafe, gece ise şık bir restoran havasında. Yerdeki karolar, duvarlardaki antika tabaklarla, antika küplerle süslenmiş oturma grubu, değerli objeler ve çok özel kitaplardan oluşan bir kütüphanesi ile seçkin bir ortam. Bahar ve yaz dönemlerinde, körfezi seyrederek keyif yapabileceğiniz deniz kenarına açılan kocaman bir bahçeye de sahip.

Et yemeklerinde, gurme otoritelerin et sihirbazları olarak tanımladıkları Dükkan-İstanbul tarafından “Dry Aged” sistemiyle üretilmiş benzersiz kalitede etler kullanılıyor. Özel üretim makarnalar, taş fırında pişirilen dinlendirilmiş hamurla üretilen değişik pizzalar yapıyorlar. Ayrıca kendi markaları Red Point Sushi ile Uzakdoğu lezzetlerinde de iddialılar. Tatlı menüsü oldukça tatmin edici. Çikolata Föndü ve Bademli Çikolatalı Turta mutlaka denenmeli.

Şarap ve içecek menüsü ise yemekleri kadar tatmin edici. Doğal çaylar, aromalı kahveler, alkollü kahveler, taze meyve suları, kokteyller, Milkshake ve Frozen çeşitleri mevcut. Şarap mönüsünde yerli, Şili ve İtalyan şarapları yer almakta. Özel gecelerinizde tercih edebileceğiniz menüde yer almayan ender bulunan İtalyan ve Fransız şaraplarını da bulunduruyorlar. Yemek fiyatları seçilen menüye göre değişiklik gösterse de, bu seçkin restoranın ucuz

One Reply to “%100 Rest Cafe & More”

  1. Ozkan Ozdemir

    Restourant çok güzel tavsiye üzerine 8 kisi gittik mekan girişinde manzaraya hayran kaldım. Amatör olarak fotograf çektiğim ve sürekli makinamı yanımda taşıdığım icin Kimseyi rahatsız etmeden bir köşeden bir kare fotograf çekmek istedim garson hemen yanıma gelip fotograf çekmenin yasak olduğunu söyledi çok saçma bir uygulama olduğunu belirttim bu sefer müdüre hanım gelip beni kaba bir dille uyardı . Girişte en Köse’de fotograf çekmek istememe rağmen bana restoranın göbeğinde fotograf cekemeyecegimi ve müşterileri rahatsız etmem gerektiğini söyledi aksi hemen yan masada ki bayan ne rahatsızlığı efendim diye müdüre hanım a çıkış ti. Neyse uzatmadım bir kare fotograf çekmeden . Kapattım makinamı ve oraya yemek yemeye geldigimizi ancak bu gerizekali tutum nedeniyle 8 kisi orayı terk edeceğimizi söyledim . Bu kezde gelin yemek konusunda yardımcı olayım diye arkamızdan seslenmeye başladı… Kısaca konu bir sanat ve sanata insanlara saygisiz yoneticilerin olduğu mekan 10 numara veya 100 numara iyi olsa neye yarar… Benim icin vasat bir yer . İnşallah sahipleri bu yazıyı okur. Saygılar.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0