Dünya Mutfağı

Jorjet Bakırköy

Jorjet Bakirkoy3Jorjet, yakın zaman önce Bakırköy Galleria AVM’de açılan, menüsünden dekorasyonuna ince zevklere sahip keyifli bir cafe restoran.

İyi yemeği iyi insanla buluşturan, bir zamansız mekan” sloganıyla eşsiz tatları estetik sunumlarla masanıza getiren Jorjet, ününü Bakırköy sınırlarından aşırıp, tüm İstanbul’a yayabilecek özelliklere sahip bir restoran. Akdeniz mutfağı ağırlıklı menüsünde dünyadandan seçkin ve sevilen lezzetler (Quesedilla, ravioli vs.) yanında, Türk mutfağından tadına doyulmaz mezeler, sarmalar, lahmacun ve börekler mekanın özgün sunumuyla damaklarınızı keyiflendiriyor.

Cherry domates ve mozzarella peyniri ile hazırlanan kokteyl atıştırmalıkları, zeytinli ve çörek otlu grissini seçenekleriyle birlikte de hazırladıkları ekmek tabakları oldukça leziz. Mini hamburgerlerine eşlik eden küçük fincanlar, küçük kola ve biraları ile sıradışı sunumlar olarak ilgi çekiyor. Ayrıca yine küçük fincanlarda sweet chilli sauce ve patlamış tavukları ve muska börekleri mutlaka denenmeli. Tatlılarda ise eritilmiş marshmallow parçaları ile beyaz çikolatalı brownie nefis. Jorjet‘in tatlı spesiyali ise küçük kaselerde sunulan kadayıflı ünlü “zarife”leri…

SHOPPING BAG 0