Gelenekler ve ulusal değerler ancak sahip çıkılırsa yaşarlar ve gelecek nesillere aktarılabilirler. Millet olarak birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu medeniyetlerin etkileriyle yoğrulmuş, ama kendine has özelliklerini yitirmemiş inanılmaz bir yemek kültürüne sahibiz.

Bizlere düşen en önemli görevlerden biri, atalarımızın bizlere bıraktığı bu kültüre sahip çıkmak, Türk Mutfağı’nı yaşatmak ve tüm dünyaya tanıtmaktır. Bu görev bizim yemek kültürümüzden farklı bir kültür olan fast-food’un yaygınlaştığı günümüzde daha da önemli bir hale gelmektedir.

Sınırsız çeşit ve lezzete sahip Türk Mutfağı, dünyanın sayılı mutfaklarından biridir. Buna rağmen Türk Mutfağını yeterince tanıtamadığımız bir gerçektir.

Biz Selvi Restaurant olarak bu gerçeği göz önünde bulundurup Türk Mutfağı’nın bütün güzelliklerini ve lezzetini dünyaya tanıtmayı misyon edindik. Selvi Restaurant olarak bunu yaparken modern dünyanın olanaklarını göz ardı etmemeye özen gösteiyoruz. Zira 1950 yılında açılan restaurantımız 1970 yılında Türkiye’de ilk Self Servis hizmetini sunmaya başlamıştır.

Selvi Restaurant olarak en büyük hedefimiz, bu misyonu kendimize şiar edinerek dün olduğu gibi yarın da Türk Mutfağı’nın güzelliklerini ve lezzetini tüm Dünya’ya tanıtmaya devam etmektir. Herkesi Selvi Restaurant‘ın lezzet dolu dünyasına bekliyoruz.

Leave a Reply