Göze Brasserie, Sarıyer’in yeni ve elit restoranlarından. Özellikle Akdeniz mutfağından lezzetleri ile kısa sürede ilgiyi üzerine toplayan mekan, gözlere de ziyafet yaşatan bir Boğaz manzarasına da sahip. 2 kuşaktır Sarıyer’de özgün lezzetler yaratan Göze tarafından hizmete açılan Göze Brasserie, şimdiden şehrin lezzet avcıları tarafından sıkça ziyaret edilen, favori mekanlardan biri haline geldi.

Şef Selahattin Aslan tarafından hazırlanan zengin menüsünde, dünya mutfağından seçilmiş özel lezzetler, aynı sokakta konumlanmış Göze Patisserie’de pişip getirilen çeşit çeşit ekmekler, Sarıyer’in ve İstanbul’un etnik tatları birarada. Bruschetta, Cajun Basket, Mozzarella Sticks, Steak Parmesan, Pepper Steak, Steak Fajita, Ispanak yatağında Izgara Levrek Fleto, Somon Izgara müdavimlerin sıkça tercih ettiği klasik lezzetler. Cevizli, zeytinli, ayçekirdekli çavdarlar, yoğun tam buğday ekmekleri, ciabatta ve focaccia gibi geleneksel İtalyan ekmekleri, sebzeli ve sade tandır ekmekleri, ayrıca diyet ekmek çeşitleri de her gün Göze Brasserie’de servis edilmek üzere Göze Patisserie’de özel olarak üretiliyor.

Göze Brasserie, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e en yakın noktasında, denizin yanıbaşında konumlanmış. Kucakladığı muhteşem boğaz manzarası günü her saatinde farklı bir keyfe dönüşüyor. Dekorasyon ise bu keyfe ev sahipliği yapabilmek için konforu öne çıkarmış. Giriş bölümündeki Teras Cafe bölümü sıcak ve hareketli bir mekan. Buradan geçilen veya istenirse ayrıca özel kapısından girilen Brasserie bölümü ise eskitilmiş mobilyaları, sıcak ve özgün dekorasyonu ile konuklarını ağırlıyor.

Göze Brasserie’de yemekler taze baharatlarla tatlandırılıyor, tuz kullanılmıyor, et ve tavuk ürünleri özel besi çiftliklerinden geliyor, sızma zeytinyağı ise Akçay’daki zeytinliklerde üretiliyor.

Tatlı menüsü de, kahve çeşitleri, taze baharat ve bitki çayları kadar zengin. Göze Brasserie’de Cumartesi-Pazar kişibaşı 25 TL olan açık büfe brunch, saat 2’ye kadar devam ediyor. Çocuk oyun alanının ve otopark imkanının bulunduğu mekan, özel davetlere de açık. Göze Brasserie, yerli ve yabancı lezzet düşkünlerinin Sarıyer’deki yeni adresi.

Leave a Reply