İstanbul’da İran mutfağının en yetkin temsilcilerinden biri olan Nayeb Restaurant, Fatih Fındıkzade’de gerçek İran lezzetlerini sunuyor. Binlerce yıllık Pers-Acem kültürünün en önemli öğelerinden biri olan İran yemekleri, özellikle bizde Acem pilavı, etli yemekleri, kebapları ile tanınmakta.

Tabi bu bildiklerimizin sadece küçük bir kısmı. Zengin İran mutfağından birçok çeşit yemek ve tatlı Nayeb‘in menüsünde yerini almakta. Cuce kebabı, Logmazaferani kebabı, zeresh, khoresht, kashk bademjan, çelo kebap Tebrizi, jule zerde gibi özgün lezzetler bunlardan bazıları. Nayeb‘te sadece İran lezzetleri yok elbette, Türk ve dünya mutfaklarından da birçok lezzet menüde mevcut. Dilerseniz İtalyan mutfağından sezar salata ve tiramisu tercih edebilir, dilerseniz Türk mutfağından Adana kebap, köfte, Hatay künefesi yiyebilirsiniz. Gerek şık ve nezih ortamı, hoş dekorasyonu, gerekse İstanbul’un ülke mutfağı seçenekleri arasındaki haklı konumuyla Nayeb, İran mutfağını keşfetmek için ideal bir restoran.

Leave a Reply

  1. unalan

    Şimdiye kadar birçok İran lokantasına gittim fakat bu kadar lezzetsizini yemedim. Çorba ve arasıcak tarzı söylediğimiz şeyler güzeldi. Salata özel falan değil bildiğimiz göbek salata. Buraya kadar herşey iyi ama kebaplar şimdiye kadar gördüğüm en lezzetsiz kebaplardı. İran pirincinin kalitelisi uzun olandır Nayeb in pirinçleri ise krıklı pirinç gibiydi.Ayrıca Nayeb dengi restaurantlara göre çok pahalı. Hİç deymez, kesinlikle tavsiye etmiyorum