Kapalıçarşı İstanbul’un simgelerinden. Yolu Eminönü, Sultanahmet tarafına düşenler için bir uğrak noktası, dünyanın en eski çarşılarından hatta AVM’lerinden burası! Kapalıçarşı bu tarihsel birikimini esnaf ve ticaret kültürüyle yaşatan bir yer. Havuzlu Restaurant, tam da bu zengin kültürün merkezinde, Türk Osmanlı mutfağının eşsiz tatlarını sunan, Kapalıçarşı gezintinize keyifli ve leziz bir mola verebileceğiniz bir restoran. Havuzlu Restaurant uzun bir geçmişi olan bir mekan, bu geçmiş deneyim ve lezzet olarak kendini hissettirmekte. 1960 yılında açılan mekan, Çarşı’yı ziyaret edenleri ve Çarşı esnafını her gün yeniden hazırlanan enfes çeşitleriyle ağırlıyor.

Havuzlu Restaurant, Kapalıçarşı’nın otantik mimarisine has yüksek kubbeleri ve kemerleri, tavandan sarkan şık avizeleri, duvarları süsleyen eski Osmanlı’yı yansıtan eserleri ve elbette mekana adını veren mermer havuzu ile ferah ve eşsiz bir ortama sahip.

Restorana girer girmez sizi bu görkemli dekorasyon dışında, vitrindeki iştah açıcı yemekler karşılıyor. Tezgahın arkasında ise bu lezzetleri elleriyle hazırlayan maharetli usta aşçılar size seçim yapmanızda yardımcı oluyor.

Havuzlu Restaurant ekip olarak, Türk Osmanlı mutfağına olduğu kadar, konukseverlik gibi Türk geleneklerine de sıkı sıkıya bağlı.

Konum:
Kapalıçarşı’nın kuyumcuların sıralandığı ana caddesindeki çeşmeden içeri girip, 50 metre ötedeki Şark Kahvesi’ne ulaşın. Havuzlu Restaurant, Şark Kahvesi’nin arka sokağında hizmet vermekte.

Leave a Reply

  1. Kapalıçarşı’nın örnek esnaf lokantası: Havuzlu Restoran

    […] hemen içinde konumlanmış, pitoreks mimari ve oryantalist konsepte sahip Havuzlu Restoran, geleneksel enfes tencere yemekleriyle konuklarının gönlünü kazanmayı iyi […]

  2. Kapalıçarşı’nın örnek esnaf lokantası: Havuzlu Restoran | Yeme içme hakkında her şey

    […] hemen içinde konumlanmış, pitoreks mimari ve oryantalist konsepte sahip Havuzlu Restoran, geleneksel enfes tencere yemekleriyle konuklarının gönlünü kazanmayı iyi […]