Çin Mutfağı ve Fan Fang Çin mutfağı bütün dünyada ülke mutfaklarının yanında ikinci bir mutfak seçeneği olarak yer almıştır. Çin mutfağının en büyük özelliği sağlıklı olması ve geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasıdır.

Çin’in yüzölçümü ve nüfusu dikkate alındığında ve buna bir de saray kültürü eklendiğinde mutfaktaki zenginliğin ve çeşitliliğin sebebi açıklanabilir. Çin mutfağında yemeklerin hazırlama aşaması uzun, pişirme süresi kısadır. En uzun süren ana yemeğin pişirmesi 30 saniyeyi geçmez. Sanayi tipi ocağın 5 katı kalori veren özel ocaklarda pişirilirler.

Pişirme süresi boyunca vokların ağzı kapatılmadığı için folik asit yağmuru olmaz ve sebzeler rengini ve canlılığını korur. Pişirme süresinin kısalığı yemeğin içine yağ çekmesini önler. Bu sebepten bir porsiyon yemek yaklaşık 5 gr yağ çeker.

Fan Fang 1996 yılından buyana Türkiye’nin ilk Çin fast food zinciri olarak hizmet vermektedir. Fan Fang‘ı diğer Çin restoranlarından ayıran başlıca özelliği yemeklerin sipariş anında pişirilip servis edilmesidir. Ayrıca ”see through kitchen” denen müşterinin, yemeğin yapılışının her aşamasını gördüğü açık mutfak her şubemizde uygulanmıştır. Yemek malzemelerinin hazırlanmasında bıçak yerine satır kullanılmaktadır. Bu da malzemenin kesilme işlemi sırasında sulanmasını ve saklama süresinin kısalmasını önler. Kullanılan malzemede tazelik ve kalite esastır. Dana etinde tranç, tavuk etinde derisiz sinirsiz but sebzelerde günlük ürünler kullanılmaktadır. Fan Fang‘ın lezzet ustaları tarafından hazırlanan yemekleriniz, ısısını ve lezzetini kaybetmemeleri için özel ambalajlarla sofralarınıza gelir. Böylece yemekleriniz lezzetinden hiçbir şey kaybetmeden size ulaşmış olur.

Leave a Reply