Evranos, Kapadokya’nın el sanatları merkezi Avanos’ta bir yeraltı kaya restauranttır. Eşsiz doğa ve Kızılırmak manzarasıyla bölgenin en köklü tesislerinden biridir. Turizm Bakanlığı belgeli tesis, tam güvenli, toplam 400 kişi kapasiteli 2 yemek salonuyla yıl boyunca hizmetinizdedir. Salonlarımız nem içermeyen, beyaz kayadan oyma, sıhhi, otantik mekanlardır. Eşsiz mutfağıyla bölgenin en önde gelen mutfağına sahiptir. Restaurantımızda geleneksel Türk Mutfağının yöresel yemekleri nezih bir ortamda hizmetinize sunulmaktadır. Avanos’un çanak pişirme fırınlarında yakılan samandan oluşan kızgın külde, dedelerimizin yaptığı geleneksel Çömlek Eti usulünden esinlenerek geliştirdiğimiz Çömlek Kebabı. Hem yöresel hem de Evranos‘a özeldir.

Dana veya tavuk eti, patates domates, patlıcan, yeşil biber, soğan, sarımsak, baharat ve az sıvı yağ karışımı ağzı hamur conta ile kapatılmış çömlekte pişirilerek müşteri huzurunda gösteri ile açılır.

“Türk Gecesi” eğlence programları kapsamında zengin kültürümüzün çeşitli örneklerinden sema fasıl, halk oyunları(folklor) animasyonlar, oryantal show gösterilerini hem seyredip hem de katılacaksınız.

Leave a Reply