Bolu’nun hem doğası hem de lezzetleriyle ünlü işletmelerinden olan Filiz Restaurant, D-100 Ankara karayolu üzerinde hizmet veriyor. Klasik yol üstü restoranlarının aksine, Filiz‘de Türkiye’nin dört bir yanından yöresel gurme tatlar bulabileceğiniz zengin bir menü mevcut. İsmini de aldığı Filiz Makarna’nın birbirinden leziz örnekleri restoranın spesiyalleri. Taze hazırlanan soğuk ve sıcak mezelere nefis çorbaların, çok özel salata çeşitlerine Ege yöresinin özel zeytinyağı ile hazırlanmış yemeklerin ve özenle hazırlanan sosların eşlik ettiği restoranda, Filiz makarnanın doyumsuz makarna yorumlarından kekik kokan ızgara çeşitlerine kadar onlarca lezzet üstün kalite anlayışıyla sunuluyor.

Türk ve Dünya mutfaklarından özel et yemekleri, leziz tatlılarla zenginleşen mönüsü ve “A la Carte” hizmetiyle 1. Sınıf Turizm Belgeli olarak yeniden faaliyete geçen Filiz Restaurant, çok kısa bir sürede lezzet tutkunlarının vazgeçilmez adresi oldu. Restoran, Filiz Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Bolu’daki fabrikasının hemen yanında 5000 metrekarelik bir geniş bahçe içinde yer alıyor. 900 metrekarelik kapalı alana sahip, taş ve ahşabın özgün bir mimari ile birleştiği restoran binasında, iki ayrı salonda, 350 kişi rahatlıkla yemek yiyebilmekte.

Yaz aylarında bahçeye servis imkânı da bulunan restoranın 100 araç kapasiteli açık otoparkı mevcut. Bahçesinde yaklaşık 90 farklı ağaç ve bitkinin yer aldığı restoran; insana olan saygısı, temizlik ve hijyene verdiği önem ile güzel anları sağlıklı lezzetlerle birleştirmek isteyenler için en doğru adres…

Leave a Reply