Backhaus Almanya’nın Bavyera Bölgesi’nde sevilerek üretilen ve tüketilen fırıncılık, pastacılık ürünlerini Türk halkının beğenisine sunmaktadır. Ayrıca ürün portföyünde yerel lezzetlere de yer vermektedir. Şubelerimizde yüksek kaliteli Avrupa fırıncılık ve pastacılık ürünleri dışında restaurant ve cafe hizmetleri de vardır. Restauranımız dünya mutfağından son derece leziz seçeneklerin yanında light menüsü ile de sağlıklı beslenmek isteyenlere servis vermektedir. Backhaus, 1988’ten beri Alman ortakları ile fırıncılık ve pastacılık sektöründe çalışmakta olan Dr. Mehmet Çetin Duruk ve ailesi tarafından kurulmuştur. Kendisi tıp doktoru olup Halk sağlığı ve endüstri toksikolojisi dallarında akademik çalışmaları vardır.

Backhaus imalatı, Merter Keresteciler Sitesi’nde sosyal tesisleri ile birlikte 4000 m2 kapalı alanda yapılmaktadır. İmalat tesisleri halka açık, şeffaf olarak dizayn edilmiştir. Hijyen ve sanitasyon yönünden tüm riskleri giderecek tarzda üretim yapılmaktadır. Üretimde en yüksek kalitede hammaddeler kullanılmaktadır. Kalite Prensipleri doğrultusunda Backhaus Yönetim kurulunun kararı Bayilik veya Franchise sistemi ile satış pazarlama yapılmaması yönündedir. Bütün şubelerimiz kalite hassasiyetimiz nedeniyle merkez yönetimi tarafından işletilmektedir. Backhaus, üretim tesislerinde bulunan fabrika satış birimi, Ataköy-Atrium Çarşısı, Yeşilköy İstasyon Caddesi, Atakoy 5. Kısım, Ataköy Aplus AVM, Nişantaşı, İstinye Park, Merter ve Caddebostan şubeleri ile birlikte sekiz satış noktasında hizmet vermektedir.

Backhaus fırıncılık ürünleri lif içermesi nedeniyle halkımızın düşük kalorili unlu mamüller talebine cevap vermektedir. Son yıllarda ülkemizde şişmanlık problemi gelişmiş batı ülkelerinde olduğu gibi yaygınlaşmaktadır. Bu önemli problemin çözümünde düşük kalorili beslenme ve fizik aktivitesinin artırılması kesin çözümdür. Backhaus fırıncılık ürünleri birçok tahıl tanelerini (çavdar, arpa, yulaf, buğday, mısır v.b.) ve ek olarak keten tohumu, kabak çekirdeği içi, ayçiçeği içi, meyve lifleri v.b. diğer gıda maddelerini içerir. İçerikleri nedeniyle sindirim sisteminde yavaş emilir. Az miktar yenmesine rağmen uzun süre tokluk hissi sağlar. Backhaus ürünlerini tercih eden halkımız hem sağlıklı ve dengeli beslenmiş olacak hem de az kalori aldığı için şişmanlık probleminden uzak kalacakdır.

Leave a Reply

  1. Gurmelerin seçtiği en iyi 10 fırın - Gurme Rehberi

    […] Backhaus Ekmek ve pastacılıkta önde gelen firmalardan olan Backhaus, yüksek kapasitede üretim yapıyor olmasına rağmen, ürünleri doğal ve katkısız. Ayrıca fırıncılık ürünleri lif içerdiği için düşük kalorili unlu mamulleri sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihi. 8 satış noktasına sahip olan Backhaus, günde 3 kez üretim yaparak müşterilerine her öğün için taze ekmek imkanı sağlıyor. […]

  2. Backhaus’tan ekşi mayalı ekmekler

    […] eşsiz ekmek tariflerini Avrupa’nın ünlü ekmek şeflerinin reçeteleriyle birleştiren Backhaus, yeni ekşi mayalı ekmeklerini sağlığına dikkat edenlerin beğenilerine […]