Köfteci Behçet

1
2042

İzmit’in en sevilen köfte lezzetinin yaratıcısı olan Köfteci Behçet, artık İstanbul’da da lezzet sunuyor. Tarihi 1925’e uzanan Köfteci Behçet markasına ismini veren Behçet Karan, 80 yılı aşkın yaşamına rağmen, sırrını sadece kendisinin bildiği köftesini yoğurmaya devam ediyor. Damaklara yerleşmiş tadıyla bu özel köfte Behçet Bey’in sırrını ve yılların deneyimini barındırıyor. İzmit’in yöresel anlamda bir köftesi yok ama Behçet Bey’in köftesi kendi başına “İzmit köftesi” ünvanını alabilecek denli leziz. Bu nedenle Köfteci Behçet‘in köfteleri İzmit’le özdeşleşmiş durumda. Köfteci Behçet, İzmit’deki lokantasından sonra şimdi de İstanbul Avrupa yakasındaki yeni mekanını eklemiş durumda.

Köfte, dananın kaburga etine tuz, karabiber, kimyon, kekik ve az ekmek katılarak yoğruluyor. Köfteyi nasıl yoğurduğunun sırrını da kimseye vermiyor Behçet Karan. Köfteci Behçet’in 8 köftelik porsiyonu 120 gram geliyor ve 10 liradan satılıyor. Köftenin yanında biber turşusu, domates sosu ve soğan da geliyor. Köftenin üstüne tel kadayıfı da özellikle tavsiye ediliyor, ayrıca sütlü nuriye ve Kemalpaşa tatlısı da var. Köfteci Behçet haftaiçi saat 02:00, cuma ve cumartesi ise 04:00’e kadar açık.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

1 YORUM

CEVAP VER