Adana Asmaaltı Kebapçısı

1
4474

Adana mutfağı ve Adana kebabı denildiğinde Anadolu yakasındaki en sevilen ve tercih edilen mekanlardan biri olan Adana Asmaaltı Kebapçısı 1987 yılında Kadıköy Kazasker’de küçük bir mekanda hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonra mekanın yetersizliğinden ve hizmet kalitesini arttırabilmek için aynı semt içerisinde bulunan, bahçeli ve daha büyük bir alana sahip olan mekana taşınmıştır. Apo Usta, lezzetli kebapları ile yeniden Kazasker Asmaaltı‘nda bizlerle beraberdir.

Kışları 150 kişilik, yazları ise 250 kişilik çamlık bir bahçe alanına sahiptir. Her türlü alkollü ve alkolsüz içecek servisi verilmektedir. 100 kişilik yarı kapalı sigara içilebilir alanımız da hizmete girmiştir. Ayrıca bahçemizde çocuk oyun parkı ve otoparkımız mevcuttur. Ev ve iş yerlerine paket servisimiz vardır, özel davetlerinizde her türlü barbekü hizmeti verilmektedir.

Adana sofra kültürünü İstanbul’a getiren ilk ADANA ASMAALTI kebapçısıdır. Sonradan açılan ve asmaaltı adını taşıyan hiçbir kebapçıyla bağlantısı bulunmamaktadır.

Mönümüzde ilk sırayı Adana kebabı alır. Kebap acılı ve acısız olarak el kıyması yapılarak hazırlanır. Patlıcanlı ve sarımsaklı beyti olarak da sofranıza sunulur. Bunun yanı sıra kaburgamız, çöp şişimiz, ciğer şişimiz, piliç ve kanat şişimiz, pirzola, külbastı kuşbaşı, et tava ve piliç tavamız, lahmacunumuz, haşlama içli köfte, çiğ köfte, bilumum soğuk meze çeşitlerimiz, kaymaklı künefemiz, şalgamımız, Adana ezme salatamız, bol yeşillik ve sumaklı soğanımız da çeşitlerimiz arasında yer almaktadır. Mutfağımızda kullandığımız et, Balıkesir yöresinden özel olarak getirdiğimiz erkek kıvırcık kuzu olarak işlenmektedir. Baharatlarımız ve şalgamımız da Adana’dan temin edilmektedir. Adana kebabımız, müşterilerimizin isteğine göre metrelik olarak da yapılır.

İstanbul’un ünlü simalarının uğrak yerleri arasında olup;Kadıköy ilçe sakinlerinin de huzurla ve gönül rahatlığıyla rağbet ettikleri mekandır. Mekanımız Kadıköy’den Bostancı istikametine giden minibüs yolu üzerindedir. Kazasker merkezde ve çamlık bahçe içerisinde yer alır.

İstanbul’da gerçek Adana kebabını damak lezzetiyle yemek isteyen bütün kebap severleri müessesemize bekleriz.

Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur
Gurme Rehberi

1 YORUM

  1. İlk bakışta şık ve nezih görünen bu mekan aslında,görüntüsünün aksine kötü bile diyemiyeceğim bir anlayışla hizmet vermekte.Bir pazar sabahaını rezil etmek isterseniz bulamıyacağınız mekanların başında geliyor.Öncelikle hijyen anlayışı “0”.Getirdikleri tüm ürünlerde mutlaka “kıl” bulunmakta.Çay içmek için tam 3 kere bardak değiştirdik.Garsonlardan birşey istediğinizde sanki kafanıza çarpar gibi masaya bırakıyorlar.Ayrıca hesap geldiğinde de siparişleriniz dışında şeyler eklemeleride cabası.Bu kadar terslik üzerine garsonlardan sorumlu arkadaş ile görüşmek istediğimde bugün burda yok diye söylemeleride ayrı bir terbiyesizlik.İçeri girdiğimde sorumlu müdürün orda olduğunu gördüğümde zaten artık söyleyecek fazla birşey kalmadığına inanarak mekanı terk ettim.Umarım herkez bu şekilde duyarlı davranır ve bu tür işletmelerdeki yanlış kişiler ayıklanır.İşletme sahibi kişi veya kişilerden tek beklentim,personellerini sıkı bir eğitimden geçirmeleri ve kontrol mekanizmalarını geliştirmeleri.Aksi takdirde bu kadar güzel bir mekan fazla bu sektörde dayanamaz.

CEVAP VER