Adana Asmaaltı Kebapçısı

1
3729

Adana mutfağı ve Adana kebabı denildiğinde Anadolu yakasındaki en sevilen ve tercih edilen mekanlardan biri olan Adana Asmaaltı Kebapçısı 1987 yılında Kadıköy Kazasker’de küçük bir mekanda hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonra mekanın yetersizliğinden ve hizmet kalitesini arttırabilmek için aynı semt içerisinde bulunan, bahçeli ve daha büyük bir alana sahip olan mekana taşınmıştır. Apo Usta, lezzetli kebapları ile yeniden Kazasker Asmaaltı‘nda bizlerle beraberdir.

Kışları 150 kişilik, yazları ise 250 kişilik çamlık bir bahçe alanına sahiptir. Her türlü alkollü ve alkolsüz içecek servisi verilmektedir. 100 kişilik yarı kapalı sigara içilebilir alanımız da hizmete girmiştir. Ayrıca bahçemizde çocuk oyun parkı ve otoparkımız mevcuttur. Ev ve iş yerlerine paket servisimiz vardır, özel davetlerinizde her türlü barbekü hizmeti verilmektedir.

Adana sofra kültürünü İstanbul’a getiren ilk ADANA ASMAALTI kebapçısıdır. Sonradan açılan ve asmaaltı adını taşıyan hiçbir kebapçıyla bağlantısı bulunmamaktadır.

Mönümüzde ilk sırayı Adana kebabı alır. Kebap acılı ve acısız olarak el kıyması yapılarak hazırlanır. Patlıcanlı ve sarımsaklı beyti olarak da sofranıza sunulur. Bunun yanı sıra kaburgamız, çöp şişimiz, ciğer şişimiz, piliç ve kanat şişimiz, pirzola, külbastı kuşbaşı, et tava ve piliç tavamız, lahmacunumuz, haşlama içli köfte, çiğ köfte, bilumum soğuk meze çeşitlerimiz, kaymaklı künefemiz, şalgamımız, Adana ezme salatamız, bol yeşillik ve sumaklı soğanımız da çeşitlerimiz arasında yer almaktadır. Mutfağımızda kullandığımız et, Balıkesir yöresinden özel olarak getirdiğimiz erkek kıvırcık kuzu olarak işlenmektedir. Baharatlarımız ve şalgamımız da Adana’dan temin edilmektedir. Adana kebabımız, müşterilerimizin isteğine göre metrelik olarak da yapılır.

İstanbul’un ünlü simalarının uğrak yerleri arasında olup;Kadıköy ilçe sakinlerinin de huzurla ve gönül rahatlığıyla rağbet ettikleri mekandır. Mekanımız Kadıköy’den Bostancı istikametine giden minibüs yolu üzerindedir. Kazasker merkezde ve çamlık bahçe içerisinde yer alır.

İstanbul’da gerçek Adana kebabını damak lezzetiyle yemek isteyen bütün kebap severleri müessesemize bekleriz.

Yorumlar

yorum

1 YORUM

CEVAP VER